Лише через вісім місяців після проведення в Іраку парламентських виборів, на яких жодна з політичних сил країни не отримала суттєвої переваги, лідери двох провідних партій нарешті домовилися про створення правлячої коаліції. Як повідомляє «Рейтер», новий кабінет міністрів очолить чинний прем’єр Нурі аль–Малікі. Про перелом у переговорах, які закінчилися в ніч із середи на четвер, повідомили депутати іракського парламенту. Учора ж у Багдаді відбулося перше засідання оновленого складу уряду. З його формуванням має завершитися період застою в іракській політиці, який провокував антиурядових повстанців до атак та обстрілів потенційних інвесторів.
Коаліційні переговори зрушили з мертвої точки після того, як світська коаліція «Іракія», яку підтримує сунітська меншість країни, всупереч попередньому опору таки погодилася увійти до урядової коаліції. Таким чином, всі три провідні етнічно–релігійні групи країни отримали свій шматок влади. Шиїти та суніти поділили місця в кабміні, а з курдами за підтримку урядової коаліції розплатилися тим, що залишили за ними посаду президента країни — на цьому посту залишається курд Джалал Талабані.
Суніти, крім кількох міністерських портфелів, отримують також посаду спікера парламенту. Його мають обрати на найближчому засіданні законодавчого органу. Прем’єр аль–Малікі також зобов’язався створити раду, яка відповідатиме за питання безпеки. Це виразна поступка лідерові «Іракії» Аяду Алаві. Колишній прем’єр хотів через цей орган отримати важелі для обмеження влади чинного глави уряду.
Своє задоволення з приводу створення нового уряду Іраку вже висловив Вашингтон. «Це великий крок вперед», — наголосив віце–президент та радник президента США у справах національної безпеки Джо Байден. За його словами, досягнутий шляхом переговорів компроміс створює баланс політичної рівноваги та інтересів, за якого жодна з груп–суперників не зможе зловживати владою.