«Усе стало ще гірше» — такого висновку дійшли інспектори Європейської асоціації зоопарків та акваріумів, відвідавши столичний звіринець. Після перевірки 2007 року Київський зоопарк було виключено з асоціації через жорстоке поводження з тваринами та погані умови життя. Тепер дирекції звіринця заявили, що тамтешні вольєри зовсім не придатні для життя звірів. Отже, зоопарк не має права не лише купувати нові види тварин, а й утримувати вже наявні. «Особливо інспекторів вразили у звіринці умови життя приматів», — розповiла «УМ» прес–секретар Київського зоопарку. За її словами, перевірка була досить поверховою, однак після неї захисники тварин у розпачі заявили, що такий зоопарк треба закривати.
«Утім сприймати цю заяву буквально не можна. Звісно, ми будемо працювати над тим, щоб покращити життя тварин у зоопарку. Але для цього потрібні гроші. Міська влада обіцяла виділити нам 12 мільйонів гривень, тож зараз треба нагадати можновладцям про їхні обіцянки», — наголошують у прес–службі столичного звіринця.
Нині, щоб прояснити ситуацію, що склалася, в зоопарку працює Контрольно–ревізійне управління. І, схоже, їм є що шукати: півтора року тому звіринець налічував 88 мавп, зараз їх — 34, і завідувачка відділу навіть не знає, куди поділася решта. Відповідні документи також зникли.
Водночас еколог Володимир Борейко закликав не використовувати висновок європейських експертів задля відновлення тиску на Київський зоопарк, що тривав раніше. «Згідно зі статистикою, смертність у зоопарку в останні роки зменшилася, тобто це трапилося саме під час керівництва Берзіної. У професіоналізмі нового директора я так само впевнений, бо 2007 року він допоміг нам привернути увагу до ситуації в зоопарку», — розповiв еколог «УМ».
Нагадаємо, колишній директор Київського зоопарку Світлана Берзіна подала у відставку напередодні Міжнародного дня захисту тварин. Її наступником став Олексій Толстоухов, син міністра Кабінету Міністрів Анатолія Толстоухова.