Перед тим, як приїхати на саміт «Великої двадцятки» до Сеула, президент США Барак Обама відвідав iз візитом Індонезію. Ця країна займає особливе місце в його серці, адже хлопчиком Обама чотири роки мешкав у її столиці Джакарті. Щоправда, за словами американського лідера, тепер він знайомих вулиць не впізнав — надто багато змін відбулося за майже 40 років, які минули відтоді. Більшість індонезійців з ентузіазмом вітали славетного «земляка» з Америки, хоча не обійшлося й без демонстрацій протесту з боку радикальних ісламістів.
Однією з основних подій візиту став виступ президента США перед шістьома тисячами студентів Індонезійського університету в Джакарті, який, по суті, став зверненням до всіх мешканців планети, які сповідують іслам. Обама констатував, що відносини США з мусульманським світом усе ще не дуже добрі, незважаючи на його намагання їх поліпшити. Президент укотре наголосив, що «Америка не перебуває і ніколи не перебуватиме в стані війни з ісламом» і закликав мусульманський світ «перебороти підозрілість та недовіру» задля спільної боротьби з тероризмом.
Не уникнув промовець і емоційних спогадів про свої дитячі роки. «Дозвольте розпочати з простої заяви: Індонезія є частиною мене», — ці промовлені індонезійською мовою слова Обами викликали бурю оплесків. Американський лідер також похвалив Індонезію як зразок будівництва демократичного суспільства для мусульманського світу.
Попри всі компліменти, в Індонезії президент США перебував на кільканадцять годин менше запланованого. Як повідомив речник Білого дому Роберт Гіббс, візит довелося скоротити з огляду на те, що хмара вулканічного пилу від вулкана Мерапі на острові Ява рухається в напрямку Джакарти і могла б зашкодити вильоту президентського літака до Сеула.
Уже в суботу Барака Обаму очікують в Японії, яка стане останнім етапом 10–денної азіатської подорожі президента.