Після двох невдалих для себе номінацій на Гонкурівську премію Мішель Уельбек таки отримав цю найпрестижнішу у франкомовному світі літературну нагороду. Прискіпливе журі, оголошуючи прізвище цьогорічного лауреата, заявило, що «досі Уельбек не отримував «Гонкура», бо його попередні твори були гіршими».
«Кращим за попередні» виявився сатиричний роман «Карта і територія» (La carte et le territoire), виданий у вересні французьким видавництвом Flammarion. Книжка має у Франції великий успіх, її наклад, понад 200 тисяч примірників, вже розкупили. Це своєрідна сатира на паризький мистецький світ. У романі розповідається про життя художника–мізантропа, який зробив собі ім’я та статки на фотографуванні «мішленівських» карт. У певний момент головний герой знайомиться з не дуже успішним письменником Мішелем Уельбеком, який пізніше стає жертвою жахливого вбивства. «Сподіваюся, що не розчарую читачів, які познайомляться з моїми книгами завдяки цьому призу», — заявив лауреат французьким ЗМІ.
Академія Гонкурів була заснована 1902 року за заповітом французького письменника Едмона де Гонкура, а першу премію було вручено 1903–го. Гонкурівською премією відзначаються романи, які з’явилися на видавничому ринку впродовж останнього року. Грошовий додаток до нагороди суто символічний — зараз він становить 10 євро, але її отримання забезпечує лауреатові велику шану й величезні тиражі. Здобути «Гонкура» можна лише раз у житті.
Один із найвідоміших у світі сучасних французьких письменників, есеїст, поет і автор пісень Мішель Уельбек народився 1958 року. Мешкає, головним чином, за межами Франції. 1998 року його номінували на Гонкурівську премію за дуже вдалий роман «Елементарні частинки», а 2005–го — за «Можливість острова», але обидва рази нагорода дісталася іншим авторам. Письменник також був героєм кількох гучних суспільних скандалів. 2002 року Уельбек виграв суд проти кількох мусульманських організацій, які намагалися звинуватити його в образі, завданій їхній вірі. Приводом стало висловлювання письменника, що він відчуває огиду до ісламу. Але суд літератора виправдав.