Українські митарі й правоохоронці почали «підкопуватися» під перлину затишного алуштинського Професорського кутка, що представляє собою шість сучасних віл на території приморського парку розміром вісім гектарів і пам’ятник садово–паркового мистецтва, ще три роки тому. Питання начебто ставилось руба: будь–що повернути ласе ВАТ «Море», яке дісталося депутатові російської Держдуми, власнику Національного резервного банку і просто багатію Олександру Лебедєву, статки якого, за версією журналу «Форбс», оцінюються у 2 мільярди доларів. Але тоді «помаранчевій» владі провести законно й успішно «експропріацію» виявилось не до снаги. Чи, можливо, взагалі не було таких намірів.
За цей час Лебедєв устиг на власні кошти звести унікальний храм–маяк у селищі Малоріченське поблизу Алушти, допоміг iз реставрацією Ялтинського драмтеатру імені Чехова, зорганізував голлівудських зірок на створення фонду задля реставрації дачі Чехова. До речі, ці кошти, 400 тисяч доларів, під орудою його сина Євгена таки зібрані. Загалом Лебедєв–старший виношував плани інвестувати у розвиток Криму близько 20 мільйонів «зелених».
І от чергова «подяка» за кримський доробок iз боку вже нового українського керівництва. Цього разу все по–серйозному: СБУшники провели вилучення документів у підконтрольному Лебедєву «Морі». Як пояснили агенції «Інтерфакс–Україна» у прес–службі СБУ, сам Лебедєв і трудовий колектив пансіонату тут ні до чого. Мовляв, проводиться подальше розслідування кримінальної справи щодо незаконних рішень Алуштинського міськвиконкому на чолі з мером Володимиром Щербиною. Нагадаємо, його самого і ще двох його «земельних» посадовців через це якраз напередодні виборчої кампанії затримали й наразі утримують у слідчому ізоляторі. Інкримінують посадовцям зменшення дохідної частини міського бюджету на 5 мільйонів гривень. У цьому причинно–наслідковому ланцюжку фігурує і лебедєвське «Море», яке торік збільшило дохід від реалізації рекреаційних послуг до 48,39 мільйона гривень, при цьому примудрившись скоротити чистий прибуток майже у вісім разів. Не виключено, що пансіонат припав до вподоби комусь iз нинішніх господарів життя.