Аналітичний підрозділ Світового банку Doing business («Ведення бізнесу») оприлюднив свій черговий рейтинг–прогноз щодо сприятливості умов, створених для підприємців у різних державах світу. Серед 183 країн Україна посіла ганебно низьке 145–те місце. Це при тому, що фахівці Світового банку складали прогноз на наступний рік, оцінюючи умови ведення бізнесу за період з червня 2009–го по травень 2010–го, тобто ще без урахування проекту Податкового кодексу та інших «сюрпризів», які приготувала малому та середньому бізнесу «регіональна» влада. Нашими сусідами по рейтингу «Ведення бізнесу» виявилися Бутан, Сьєрра–Леоне, Сирія (142—144–те місця), Гамбія та Камбоджа (146—147).
Якщо розцінювати окремі аспекти, то найнижчі оцінки Світовий банк виставив нашій податковій системі та процедурі отримання дозволу на ведення будівельних робіт — за цими показниками Україна посіла, відповідно, 181–ше і 179–те місця. За пунктами «реєстрація власності», «транскордонна торгівля», «легкість відкриття бізнесу» та «захист інвесторів» Україна у світі — 164–та, 139–та, 118–та і 109–та. Трохи краща ситуація з отриманням кредиту — за цим показником наша держава обіймає 32–гу позицію.
Загалом умови ведення бізнесу в Україні є найгіршими з усіх пострадянських республік, за винятком Узбекистану, який посів 150–ту сходинку. Серед лідерів — країни Балтії: Естонія посіла 17–те місце, а Литва та Латвія — відповідно, 23–тє і 24–те місця. Але абсолютним рекордсменом стала Грузія, яка завдяки реформам президента Михаїла Саакашвілі займає в списку 12–ту сходинку і належить до світових лідерів за сприятливою атмосферою для ведення бізнесу. Доволі непогані позиції мають також Казахстан та Білорусь (місця 59 і 68), а от Росія зі своїм 123–м не набагато випередила Україну.
Найкращі ж у світі умови для ведення бізнесу створили Сінгапур, Гонконг, Нова Зеландія, Велика Британія та США, які ввійшли до першої п’ятірки рейтингу.