Нове виверження вулкана в Індонезії
Жертвами ще одного виверження вулана Мерапі на індонезійському острові Ява стали щонайменше 50 осіб. Тобто загальна кількість жертв пiсля двох вивержень перевищила 100 осіб. Із небезпечної зони навколо вулкана відселено більше 100 тисяч людей. Але вчені–вулканологи та влада не очікували, що нове виверження буде настільки сильним. У середу на цьому тижні вулкан викинув на висоту шість кілометрів велетенську хмару сажі, яка покрила усе в радіусі 250 кілометрів від нього. У четвер Мерапі почав викидати так звані пірокластичні лавини, які складаються з гарячих вулканічних газів, попелу та фрагментів скель. Вони стікали схилами вулкана зi шидкістю до 100 кілометрів за годину, спалюючи й отруюючи на своєму шляху все живе. Влада вирішила розширити зону небезпеки з 15 до радіусу 20 кілометрів навколо вулкана. У столиці Індонезії Джакарті та в інших регіонах країни паралізовано авіасполучення.
Буш визнає, але не кається
У своїй книзі спогадів Decision Points («Моменти рішень»), яка надійде в продаж у США у вівторок на наступному тижні, колишній президент Америки Джордж Буш–молодший визнав, що особисто дав згоду на застосування тортур щодо терористів. Фактично така практика поширилася і на інших підозрюваних та заарештованих, які часто не мали стосунку до тероризму. Утім Буш наголошує в мемуарах, що ще раз прийняв би таке рішення, якби воно могло врятувати життя людей. Газета «Вашингтон Пост» пише: визнання Бушем того, що він дав «зелене світло» на незаконні методи поводження з полоненими може мати правові наслідки, але відразу ж по тому зазначає, що навряд чи Буша будь–коли притягнуть до суду.
Президент Сербії вибачається за воєнні злочини
Президент Сербії Борис Тадич здійснив позавчора історичний візит до хорватського міста Вуковар, яке було взяте та знищене сербськими військами в листопаді 1991 року під час війни між Сербією та Хорватією 1991—1995 років. Тадич поклав вінок до могили загиблих хорватів та попросив вибачення за вбивство більше 200 хорватських військовополонених, яке вчинили сербські загони. Сербська інтервенція до Хорватії була помстою за вихід Хорватії 1991 року зі складу Федеративної Югославії. Візит Тадича до місця найбільших воєнних злочинів сербів у Хорватії вважають черговим кроком у напрямi примирення між Белградом та Загребом.
Не старіють душею «Роллінг Стоунз»
Легендарна британська рок–група «Роллінг Стоунз» планує 2011 року вирушити у світове турне, незважаючи на чутки, що вони вже назавжди припинили концертні виступи. Група, яка вже майже 50 років не сходить iз музичної сцени, надалі залишається також найприбутковішою у світі. Під час попереднього світового турне «Роллінги» заробили 558 млн. доларів. «Кожен iз нас готовий знову вирушити в дорогу. Хто сказав, що це має зупинитися, і хто сказав — коли? Лише ми знаємо, коли цьому настане кінець», — заявив гітарист Групи Кіт Річардс в інтерв’ю Бі–Бі–Сі. 66–річний Річардс повідомив Британській корпорації ще дві новини: група готує матеріал для нового альбому, а він особисто пише книгу мемуарів під робочою назвою «Життя».