Корупція — скрізь
Скандинавські країни вважаються найменш корумпованими у світі. І цю істину підтверджує ще один приклад iз життя. Шведське антикорупційне управління розпочало вивчати випадки запрошення політиків на спортивні матчі та події за кошти організаторів. На думку управління, безкоштовні білети можна трактувати як хабар, оскільки запрошені мають iз цього фінансову користь. Вже висунуто звинувачення главі шведської Соціал–демократичної партії та лідеру опозиції в Ріксдазі (парламенті) Швеції Моні Сахлін, що вона взяла хабар у вигляді безкоштовних білетів на матчі тенісного турніру «Стокгольм Оупен» у жовтні цього року. Управління підрахувало, що вартість квитків для неї та сина становила 9000 шведських крон (1380 доларів США). На черзі — прем’єр–міністр Швеції Фредрік Рейнфелдт, який полюбляє ходити на матчі футбольного клубу «Дюргарден» та сидіти в ложі для особливо важливих персон, не заплативши при цьому за квиток.
Затрималися на Кіпрі
Тисячі туристів не можуть вилетіти з Кіпру у зв’язку зi страйком 320 робітників кіпрської чартерної авіакомпанії «Євросипріа». Першими жертвами страйку стали російські туристи, які застрягли в аеропорту Пафоса через скасування рейсу. За даними місцевих ЗМІ, трудовий конфлікт у компанії поламає плани приблизно 36 тисячам гостей Кіпру, переважно з Німеччини, Норвегії та Росії. Страйкарі вимагають від своєї компанії та влади Кіпру збереження своїх робочих місць у зв’язку iз запланованим злиттям цієї чартерної компанії з головним авіаперевізником острова «Сайпрус Ейрвейз». З 13 листопада програма польотів «Євросипріа» призупиняється.
«Обраних» образили
Влада Ізраїлю припинила співробітництво з дитячим фондом ООН ЮНЕСКО, щоб таким чином висловити свій протест проти рівного трактування цим підрозділом ООН двох історичних пам’яток: священного місця євреїв — гробниці Рахелі у Віфлеємі та мечеті Білала Ібн Рабаха. Виконавча рада ЮНЕСКО прийняла 21 жовтня п’ять рішень стосовно історичних об’єктів на окупованих Ізраїлем палестинських та арабських землях, включно з двома згаданими об’єктами. Ізраїль не може пережити, що назви цих об’єктів ставляться поруч та значаться як рівні за історичним значенням.
На Кубі відкрито першу за останні 50 років семінарію
На Кубі вiдкрито першу за всі роки перебування комуністів при владі католицьку семінарію. В урочистостях iз нагоди відкриття брав участь кубинський президент Рауль Кастро. У комплексі семінарських будинків, який розташований за 17 кілометрів від Гавани, будуть навчатися приблизно сто семінаристів. Нарiжний камiнь будівництва семінарії посвятив Папа Іван Павло ІІ під час своєї поїздки на Кубу 1998 року. Відкриття нової семінарії, яка додасться до двох чинних, відкритих ще до приходу до влади комуністів, свідчить про поліпшення стосункiв між державою та Католицькою церквою Куби.