Військове зближення Лондона і Парижа
Прем’єр–міністр Великої Британії Девід Камерон та президент Франції Ніколя Саркозі під час зустрічі в Лондоні домовилися підписати дві угоди: про співробітництво у військовій сфері та про розробку і випробування ядерної зброї. Першою угодою передбачено створити спільні експедиційні війська чисельністю приблизно п’ять тисяч військовослужбовців iз кожного боку, розвивати спільне співробітництво з компанією «Аеробус» щодо постачання та спільного використання літаків–заправників А400М. За другою угодою, сторони будуть здійснювати розробку та випробування ядерної зброї: у Великій Британії буде розташований центр, який проводитиме дослідження, а французька сторона буде відповідати за випробування. Окрім того, за 45 кілометрів від міста Діжон на сході Франції збудують спільний центр ядерного моделювання, який має розпочати роботу 2014 року.
Примхливі вулкани
Міжнародні авіалінії учора тимчасово скасували польоти своїх літаків у районі індонезійського вулкану Мерапі, який укотре пiсля першого виверження 26 жовтня вступив у фазу активізації. Учені попереджають, що сильні виверження Мерапі можуть тривати тижнями, що це «не спринтерський забіг, а марафон». Вулкан уже забрав життя 38 осіб, а приблизно 70 тисяч людей були змушені залишити свої домівки, які розташовуються в небезпечній зоні. В Ісландії вчора також «прокинувся» один iз найвідоміших вулканів цього острова Грімсветн. Учені не виключають його виверження в найближчі дні. Нагадаємо, що виверження у квітні цього року іншого ісландського вулкана — Ейяфятлайокютль спричинило значні перебої у повітряному сполученні над Європою.
Холодок від Курил
Японія вчора повідомила, що тимчасово відкликає свого посла в Росії у відповідь на відвідини президентом Росії Дмитром Медведєвим Курильських островів. Але, швидше за все, російський президент таки здійснить заплановану поїздку на саміт Економічної спільноти Азіатсько–Тихоокеанського регіону, який пройде в японському місті Йокогама 13—14 листопада, та зустрінеться в його рамках з главою уряду Японії, повідомляє «Рейтер». Візит Медведєва на Курили викликав гостру реакцію не лише японської влади, а й мiсцевого населення. Корінні вихідці з Курильських островів організували маніфестації протесту.
Франція прийме християн Іраку
«Франція готова надати політичний притулок 150 християнам, постраждалим під час недільного захоплення костелу в Багдаді, а також членам їхніх родин», — повідомив у спеціальній заяві французький міністр у справах еміграції Ерік Бессон. Він також нагадав, що Франція з 2007 року надає притулок тим іракцям, які є представниками переслідуваних релігійних меншин. За цією програмою до Франції вже переїхали приблизно 1300 іракців. Папа Римський Бенедикт XVI під час богослужіння 1 листопада в католицьке свято День усіх святих також молився за жертви недільного нападу на костел у Багдаді, під час якого 52 особи загинули та 67 отримали поранення.