Недільного вечора терористи захопили в заручники приблизно 120 християн, які перебували на вечірній службі в католицькому костелі в центрі Багдада, повідомляє «Євроньюз». В обмін на християн нападники вимагали звільнення членів терористичного угруповання «Аль–Каїда», які перебувають у в’язницях Іраку та Єгипту. Після кількох спроб переговорів іракська поліція та американські військовослужбовці вирішили вдатися до силового варіанту звільнення заручників за підтримки гелікоптерів, але нападники у вiдповiдь застосували вогнепальну зброю та гранати. Наслідок «операції звільнення» такий: 52 особи загинули та 67 отримали поранення, повідомило вчора МВС Іраку. Більшість загиблих — християнські заручники, зокрема і священик храму. Також убито п’ятьох нападників. Під час штурму костел зазнав значних пошкоджень.
Іракські ЗМІ стверджують, що нападники були не іракцями, а чужинцями — арабами. Один iз них зателефонував до місцевого телеканалу та ледь спромігся пояснити, що атаку здійснила організація під назвою «Ісламська держава Іраку» — сунітське терористичне угруповання, пов’язане з «Аль–Каїдою».
В останні роки християни є постійною мішенню терористів різних мастей: церкви нищаться, під них підкладають бомби, а священиків і віруючих викрадають і вбивають. Але ще жодного разу терористи не брали в заручники такої великої кількості християн одночасно, та ще й під час служби. В Іраку мешкає приблизно півтора мільйона християн — головним чином представників старих, уже не існуючих на Заході течій. У часи режиму Саддама Хусейна християни перебували під захистом влади, але після інтервенції США 2003 року залишилися вразливими i беззахисними і тепер масово емігрують iз країни.