Аргентина в жалобі. Тисячі людей прийшли до «Каси росади» («Рожевого будинку») — президентської резиденції в БуеносАйресі, щоб вшанувати пам’ять Нестора Кіршнера. 60річний президент Аргентини в 2003—2007 роках і чоловік чинного глави держави Крістіни Елізабет Фернандес де Кіршнер помер у вівторок у лікарні в місцевості ЕльКалафате на півдні країни, де перебував із дружиною на відпочинку . «Це була несподівана смерть», — повідомив особистий лікар померлого президента Луїс Буономо. Хоча Кіршнер мав серйозні проблеми із серцем і останнім часом переніс дві операції на артеріях.
Попри це, смерть народного улюбленця шокувала країну. В Аргентині (а також у сусідніх Бразилії та Венесуелі) оголошено триденну жалобу. З поваги до покійного Асоціація футболу Аргентини на кілька днів призупинила чемпіонат і скасувала всі матчі.
Нестор Кіршнер вважався одним із найвпливовіших політиків Аргентини та Латинської Америки, користувався неймовірною любов’ю та підтримкою співгромадян. «Дякуємо тобі, Несторе!» — написано на плакатах, якими аргентинці прощаються з померлим. Він був одним із небагатьох сучасних світових політиків, який справді всі свої зусилля й талант скеровував на досягнення благополуччя народу та країни. Хоча опозиція й критикувала Кіршнера за «сімейність» у передачі влади.
Покійний президент переміг на виборах у дуже тяжкий для його країни час. Аргентина пережила дефолт, населення втратило свої заощадження, довіра до влади була на нулі, про що люди заявляли на вулицях під час мирних і не дуже демонстрацій. Лише за чотири роки перебування при владі Кіршнер вивів країну з економічної кризи, повернув усі борги своїх попередників за позиками МВФ та інших міжнародних фінансових установ, демократизував життя держави, оприлюднив злочини попередніх військових диктатур, видрукував списки нацистських злочинців, які знайшли притулок в Аргентині та зробив іще безліч корисних для свого народу речей, що їх інші політики не встигли б зробити і за кілька президентських каденцій.
Саме з огляду на стан здоров’я Нестор Кіршнер відмовився боротися за другий президентський термін на виборах 2007 року, запропонувавши нації кандидатуру своєї дружинисенатора. За Крістіни Фернандес він був її головним порадником, якщо не «тіньовим президентом». І планував знову висунути свою кандидатуру на президентських виборах 2011 року, щоб майже напевне здобути перемогу. Однак доля розпорядилася інакше.