Корупція глобального масштабу вразила фінансові ринки і навіть структури, які займаються шляхетною справою боротьби з глобальним потеплінням та бідністю, а загалом корумпованими є три чверті країн світу. Такі невтішні висновки містяться в оприлюдненому позавчора звіті неурядової організації Transparency International («Міжнародна прозорість»). Починаючи з 1995 року, організація, штаб–квартира якої базується у Берліні, щороку публікує Індекс сприйняття корупції. Після аналізу багатьох чинників фахівці «Міжнародної прозорості» виводять для кожної країни оцінку за десятибальною шкалою, де «0» означає тотальну корумпованість, а «10» — повну відсутність корупціонерів.
До цьогорічного рейтингу ввійшли 178 держав. Україна серед них посідає ганебно низьке 134–те місце — їй нараховано 2,4 бала. Стільки ж, скільки Гондурасу, Бангладеш, Нігерії, Філіппінам, Азербайджану та африканським країнам Того, Нігерії, Сьєрра–Леоне, Зімбабве. Втішатися можна хіба тим, що в минулорічному Індексі сприйняття корупції наша країна посідала ще нижче — 146–те — місце з балом 2,2.
Іще гіршою ситуація є в Росії, де президент Дмитро Медведєв гучно оголосив війну корупції. Разом і Камбоджею, Папуа—Новою Гвінеєю, Гвінеєю–Біссау, Конго, Кенією і Таджикистаном Російська Федерація посідає 154–те місце — 2,1 бала.
На самому дні списку перебувають Судан, Туркменістан, Узбекистан (усі — по 1,6 бала), Ірак (1,5), Афганістан та М’янма (по 1,4), а замикає індекс Сомалі з показником 1,1.
А найменшою корупція є у Данії, Новій Зеландії, Сінгапурі, які розділили перше місце з оцінкою 9,3. Недалеко від лідерів відірвалися Фінляндія та Швеція, рівень корумпованості яких експерти оцінили на 9,2 бала. Також до десятки найкращих увійшли Канада, Нідерланди, Австралія, Швейцарія та Норвегія. А Сполучені Штати Америки цього року вперше не змогли потрапити навіть до першої двадцятки.