У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Пупковий пух — вельми цікава штука. Ти його звідти постійно витягуєш — а він з’являється знову. Скільки разів кожен із нас позбувався цих «катишків» у пупі, особливо після носіння флісового одягу! А мешканець австралійського міста Перт Грем Баркер не викидав, а... зібрав найбільшу у світі колекцію пуху із пупа.
Як пише газета «Дейлі телеграф», такою важливою справою пертський бібліотекар перейнявся 26 років тому. Починаючи з 1984–го, Баркер дбайливо складував кожний клубочок пуху й тканини, виколупаний із пупа. Відтоді назбиралося три банки — загалом 22,1 грама (другу ємність Грем почав наповнювати в 1993 році, третю — у 2001–му). Незвичайне досягнення 45–річного австралійця зафіксувала Книга рекордів Гіннесса.
За словами Грема Баркера, він продав колекцію одному з місцевих музеїв. Результати тертя живота об одяг були оцінені гідно, хоча отриману суму бібліотекар не назвав.
Бородатий дивак каже, що знає й інших людей, які мають таке хобі. Однак ніхто з «конкурентів» не зайшов так далеко. «Один хлопака — колекціонер пуху з пупа — одружився, і жінка наказала йому зупинитися», — констатує Баркер.
Варто відзначити, що серед тих, хто цікавиться пупковим пухом, є навіть серйозні вчені. Скажімо, у 2001 році науковець з університету Сіднея Карл Кружельницький провів дослідження і з’ясував, що грудочки, які скупчуються в пупку (в основному у чоловіків), утворюються не лише із тканини одягу, а й із відмерлої шкіри та волосся. У 2002 році за це відкриття науковець отримав відому «шнобелівську» премію.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>