П’ятеро членів виконкому УЄФА отримали 11 мільйонів євро за підтримку українсько–польської заявки у конкурсі з визначення господарів Євро–2012. Із такою гучною заявою виступив на сторінках авторитетного німецького видання «Зюддойче цайтунг» член ради директорів Федерації футболу Кіпру Спірос Марангос. Кіпріот стверджує, що має на руках документи, які доводять правдивість його слів. Також є свідки, які готові під присягою дати свідчення в суді.
Водночас, скаржиться Марангос, керівництво УЄФА не зацікавлене у проведенні всебічного й об’єктивного розслідування. За словами пана Спіроса, вже два роки поспіль він безрезультатно намагається передати президенту УЄФА Мішелю Платіні всю наявну в нього інформацію. І йому вже буцімто вдалося домовитися про зустріч 24 серпня в Женеві з «успішним борцем iз корупцією» серед футбольних чиновників, шефом дисциплінарного комітету УЄФА Петером Лімахером. Однак 20 серпня Лімахер скасував зустріч, запропонувавши кіпріотові компенсувати витрати на проїзд.
В УЄФА вже заявили про безпідставність усіх звинувачень Марангоса. «Якби ми займалися одними лише розслідуваннями всіх повідомлень, беззастережно довіряючи інформаторам, але не маючи ніяких доказів, то в нас би не залишилося часу для футболу», — сказав генсек футбольної організації Джанні Інфантіно, зазначивши, що керівництво УЄФА щодня отримує повідомлення про можливі факти корупції, які згодом не отримують підтвердження.
В Україні та Польщі також спростовують будь–які звинувачення щодо «купівлі» європейського футбольного турніру. «Це наклеп, який не заслуговує навіть на більш розлогий коментар», — обурюється міністр спорту Польщі Адам Герш. А колишній керівник польської Федерації футболу Міхал Лісткевич (за його часів Польща й Україна отримали право на проведення чемпіонату) назвав заяви кіпрського чиновника «дурницями» і припустив, що Марангос або має «якісь особисті рахунки» в національній федерації, або ж просто «піариться».
«Цій заяві (Спіроса Марангоса. — Ред.) три роки. Якби в ній була хоч частка правди, ніякого чемпіонату в нас би вже не було, — передає слова віце–прем’єра України з питань Євро–2012 Бориса Колесникова «Інтерфакс». — Це не більше, ніж внутрішні конфлікти між кіпрськими футбольними функціонерами».
У Федерації футболу України звинувачення кіпріота також вважають «нісенітницею» і навіть не збираються їх якось коментувати.