Попри успадковані від минулої влади райдужні плани нинішніх державних очільників якомога швидше привести Україну до Асоціації з Європейським Союзом, що нібито впритул наблизить країну і до вступу в ЄС, найближчим часом членство в «об’єднаних штатах Європи» нам не світить. Єдина втіха — ворота зачинили не лише перед Україною. До 2020–го не потрапить до Євросоюзу ні Туреччина, яка, за одкровеннями деяких брюссельських дипломатів, має на членство в ЄС значно більші шанси, ніж Україна, ні взагалі жодна держава — не член. Адже на розширення ЄС на найближчі десять років накладено табу. Про це сказано у спеціальному листі, складеному міністрами закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і Польщі Радославом Сікорським. Документ адресовано верховному комісару ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон та комісарові з питань розширення Євросоюзу Штефану Фюле.
Як повідомляє УНІАН, спільний лист було надіслано у відповідь на запитальник, підготовлений Єврокомісією в липні цього року щодо оцінки ефективності європейської політики сусідства. Водночас міністри Швеції та Польщі зазначають, що ЄС має надати «перспективу розширення» для східних сусідів: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Мовляв, згадані країни «є європейськими, тому мають спеціальний статус відповідно до угод ЄС».
Той факт, що такий документ щодо стратегії подальшого розвитку Євросоюзу з погляду його можливого розширення справді існує, підтвердив офіційний представник Євросоюзу. Концепцію Більдта–Сікорського, яка принаймні на тривалий час закриває перед країнами на схід від нинішніх кордонів Євросоюзу перспективу вступу до ЄС, учора мали розглянути на своєму засіданні міністри закордонних справ ЄС. Нагадаємо, наступний рік у ЄС буде проголошено роком «Східного партнерства».
А ТИМ ЧАСОМ...
25—26 жовтня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко перебуває з робочим візитом у Брюсселі. Як повідомляє прес–служба МЗС, у ході візиту буде проведено традиційну щорічну зустріч України—ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Делегацію Євросоюзу очолюватиме представник ЄС у закордонних справах та політиці безпеки, віце–президент Єврокомісії Кетрін Ештон. Також участь у зустрічі візьме комісар ЄС із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Зустріч присвячено обговоренню актуальних питань внутрішнього розвитку України та ЄС, пріоритетних напрямів співробітництва та регіональних і міжнародних питань, що становлять спільний інтерес. Окрім того, Костянтин Грищенко зустрінеться з єврокомісаром із питань внутрішніх справ Сесілією Мальстрьом для обговорення проблематики розвитку безвізового діалогу України—ЄС.