У новому Податковому кодексі заборони «секонд–хенду» все ж не буде. Про це під час брифінгу у Верховній Раді сказав голова Комітету з питань митної та податкової політики Віталій Хомутинник. За словами нардепа, «секонд–хенд» забороняли два пункти нової редакції кодексу: один стосувався митного тарифу і зобов’язував рахувати вживаний одяг не на вагу товару, а поштучно; другий забороняв торгувати «секондом» приватним підприємствам, що платять єдиний податок (так званим «спрощенцям»).
«Щодо митного тарифу, то ми викреслюємо цю норму з податкового законодавства, оскільки вона взагалі не стосується Податкового кодексу. Буде окремий закон, який буде розглядатися окремо», — сказав пан Хомутинник. «Спрощенці» також зможуть торгувати «секонд–хендом», як і іншими товарами. Утім обидва пункти, хоч і замалювали, але не забули: «Ми і перше, і друге речення погодили і викреслили з Податкового кодексу, а також віднесли до окремого питання, яке має розглядатися в митному законодавстві», — додає «регіонал».
Тим часом продавці «секонд–хенду» радіють: Дамоклів меч над ними поки що зняли, утім, вони воліли б, щоб уживаний одяг узагалі залишили у спокої. «Це соціальне явище. «Секонд–хенду» не потрібні пільги або підтримка. Як окрема товарна група він прекрасно існує на внутрішньому ринку країни. Просто не потрібно вкотре акцентувати на ньому увагу і вигадувати якісь проблеми», — сказав «УМ» Володимир М’ясоєдов, представник Асоціації продавців «секонд–хенду».