Днями Олег Царьов звернувся із відповідним запитом на ім’я Президента, Прем’єра і львівського «губернатора» Василя Горбаля. Як повідомив пан Царьов на прес–конференції, львівський ресторан слід перевірити на відповідність виконання Конституції. Царьов упевнений, що заклад має бути закритий, включно з порушенням кримінальної справи. За словами «регіонала», діяльність кнайпи, де при вході «хлопець iз німецьким автоматом» питає «москалі є?», розпалює міжетнічну ненависть. Окреме обурення у Царьова викликало те, що на вході до ресторації вживається слово «москаль». «Я росіянин, я не москаль», — наголосив «регіонал».
Але якщо уважнiше придивитись, Царьов суперечить сам собі. Бо ж якщо він таки відвідував ресторанчик на площі Ринок і його туди безперешкодно пропустила «політнекоректна охорона», хоча він гонорово наголосив на своїй приналежності до російського народу, тоді «росіянин» — це аж ніяк не москаль. Зрештою, про жодні скарги від «ображених росіян», котрих би не впустили на територію закладу чи відмовились би налити чарчину, дискримінуючи цим їхні громадянські права, «УМ» невідомо. Тож ритуальне питання на вході «москалі чи комуністи є?» переходить у площину мистецького гротеску, але аж ніяк не «розпалювання», тим більше не відомо чого. Бо ж розпалювання — це спроба нав’язати щось комусь чи змусити пристати до якоїсь позиції. Вимога закрити «Криївку» нагадує вимогу закрити міську лазню, наприклад, за порушення морально–етичних норм — бо там люди голі ходять?! Та ще й б’ють одне одного віниками, а це вже чистої води садомазохізм. Не хочеш голим відвідувати лазню — не ходи туди.
«Бандерівський ресторан» якраз і створений для того, щоби там туристи почувалися у полоні власних уявлень про міфічний Бандерштадт. Саме тому там не проштовхатись від «російськомовних» гостей, спраглих екзотики.
Зрештою, від українського депутата хотілося б почути про інше звернення — до президента Медведєва та прем’єра Путіна, аби вони заборонили прокат і демонстрацію фільмів «Брат» і «Брат–2». Бо ж у першій частині цього трилеру кавказького безбілетника головний герой, позитивний «рускій парєнь» iз наганом у руці, називає «гнидою чорножопою». І нічого. Ніхто не побачив у цьому розпалювання, бо фільм — це мистецька концепція. Так само ніхто не побачив порушення норм і критеріїв у відстріляних канадських «хохлах».
Власники «Криївки» кажуть, що саме завдяки ресторану «Криївка» багато зроблено для порозуміння між росіянами й українцями у дражливому питанні УПА. Тож ресторатор Андрій Худо зазначив, що слово «москаль», яке образило народного депутата, не тотожне слову «росіянин». «Якщо він не сприймає частину нашої концепції, значить, Царьов — не наш клієнт», — каже пан Худо. На його думку, це питання з ідеологічного слід розглядати в іншій площині, і, якщо не подобається концепція упівського ресторану, слід відвідувати ресторан партизанської слави.