Учора вулиці Парижа та інших великих міст Франції нагадували поле битви: бите скло, подерті плакати, гори пластикових пляшок та пом’ятих бляшанок... Країна вийшла на найбільший за останні місяці страйк — в акціях протесту проти пенсійної реформи, яка підвищує вік виходу на заслужений відпочинок із 60 до 62 років, узяло участь близько 3,5 мільйона французів. Владі довелося застосувати силу, щоб розблокувати захоплені страйкарями нафтопереробні заводи — напередодні через брак пального не працювали вже чотири тисячі автозаправок по всій країні. Як повідомив міністр внутрішніх справ Франції, учора вдалося звільнити три з дванадцяти захоплених НПЗ.
Але протестанти не здавалися: вони захоплювали вокзали, блокували роботу аеропортів (у тому числі паризьких «Орлі» та «Шарль де Голль», громили вітрини магазинів, підпалювали автомобілі і вкотре висловлювали готовність боротися до останнього. А президент Саркозі у відповідь знову й знову наголошував, що не відступиться. Як свідчать опитування громадської думки, попри те, що акції протесту завдають масу незручностей звичайним французам, їх підтримує 71 відсоток громадян. Тоді як рейтинг самого Ніколя Саркозі упав до 30 відсотків — найнижчого рівня за останні три роки.
Учорашній день мав бути вирішальним: законопроект про пенсійну реформу, який уже ухвалила Нижня палата парламенту, розглядав Сенат. Після схвального голосування Верхньої палати на шляху до запровадження нового пенсійного законодавства стояв би лише підпис президента. Проте після напружених дебатів сенатори вирішили перенести голосування на четвер. Якщо ж досягти згоди не вдасться і сьогодні, то, як сказано на офіційному сайті Сенату, «обговорення буде продовжено в четвер уночі, у п’ятницю, суботу і навіть неділю». А поки сенатори дебатуватимуть, профспілки страйкуватимуть...