Вчора відстояти своє право купувати та продавати ношений одяг до стін Верховної Ради прийшли кілька сотень людей. Парканчик навпроти головного входу парламенту вони обліпили плакатами з гаслами «Я проти закриття секонд–хенду, а ти?», «Зміни до Митного кодексу — це заборона секонд–хенду», «А ти, депутате, за народ чи проти?». Висловитися на захист «секонду» приїхали продавці з усіх областей України. Харківчанка Олена працює на «секонді» вже 10 років: «Нині майже кожен може знайти щось собі на секонд–хенді: бідніші люди підшукують щось по кишені, а заможніші часто купують речі відомих брендів за дуже низькими цінами. Ми й самі повністю вдягаємося на секонд–хенді. Ані китайські речі, ані українські за ціною, «модністю» або якістю не можуть зрівнятися з тим, що продається тут».
Тоді як в Асоціації секонд–хенду вважають що його заборона призведе до збільшення безробітних на 1,5 мільйона осiб, апологети цієї заборони вбачають у ній цілком протилежний результат. За словами Михайла Бродського, голови Держкомпідприємництва, такий крок створить мільйони робочих місць у вітчизняному легпромі, котрий «стане на ноги», щойно з України зникне надзвичайно великий ринок секонд–хенду.
Для багатьох українців і навіть для зірок естради вдягатися на «секондi» не соромно і дуже вигідно. Як розказав співак Кузьма, який також прийшов учора під стіни Верховної Ради, його одяг на 70 відсотків складається з товарів секонд–хенду. Артист навіть продемонстрував громаді шкіряну куртку, буцімто куплену на секонд–хенді за десять доларів. А от група «Пающіє труси», взагалі, за словами Кузьми, повністю одягаються на «секонді». Останні навіть продемонстрували цей одяг, виконавши кілька пісень для мітингувальників.
Імовірно, «Труси» все ж сподобалися депутатам, бо по обіді голова фракції «регіонів» Олександр Єфремов заявив, що партія подала сигнал урядові про те, що повна заборона є недоцільною. А голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік заявив, що доцільним було б врегулювати питання секонд–хенду окремим законом замість Податкового кодексу. Нагадаємо, питання «секондів» разом з іншими вирішиться 4 листопада під час другого читання Податкового кодексу.