Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Вийшовши у стартовому складі «Динамо», бразилець Гільєрме відзначився лише змарнованими моментами. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)
Цікаві зміни намітились у лавах віце–чемпіона країни. Футболісти — як відомо, люди забобонні, а тому будь–які дрібниці у функціонуванні клубу є важливими. От і минулої суботи динамівські прихильники помітили, що на матчі проти «Карпат» тренерський штаб киян окупував не праву лаву запасних стадіону «Динамо», як це було останнім часом, а ліву. Як пояснив Олег Лужний, такий переїзд є даниною традиціям: мовляв, усі славні тренери «синьо–білих» обирали саме лівий бік. «Поверненням до витоків» також можна вважати слова президента «Динамо» Ігоря Суркіса, який бажає змінити нинішню синьо–жовту круглу емблему клубу на символ із переможних радянських часів — ту саму літеру «Д», але меншу і в ромбику. На тлі таких змін залишилось найголовніше — повернути переможну гру. А з грою в динамівців досі проблеми, хоч у звітному турі вони й без особливих зусиль перемогли амбітну команду зі Львова.
Не відомо, який розумник поставив обидва київські матчі суботи на один і той самий час, але «Динамо» й «Оболонь» приймали суперників одночасно.
Львів’яни на стадіоні ім. Лобановського постали того дня в доволі незвичному вигляді: Олег Кононов випустив у стартовому складі одразу шістьох легіонерів. Для «карпатівців» це незвична конфігурація «основи». Причиною такого засилля «варягів» стали травми чи відсутність через дискваліфікацію кількох основних гравців: Ігор Ощипко лікується, Ігор Худоб’як та Михайло Кополовець «розплачуються» за свої попередні картки.
Не менш цікавим був склад господарів: уперше в сезоні на поле в «старті» вийшли нападник Гільєрме та захисник Андрій Несмачний, яким не довіряв Валерій Газзаєв. Відпочивали на лаві Роман Зозуля та Андрій Ярмоленко, котрі у вівторок грали у складі «молодіжки». Не було навіть поруч із ними травмованих Олега Гусєва й Тараса Михалика.
Ворота «Динамо» знову захищав Максим Коваль, який відновився після травми. А ось герой недавніх матчів молодіжної збірної Денис Бойко у п’ятницю опинився в дублюючому складі. Напередодні з’явилася інформація, буцімто кіпер надто бучно відсвяткував вихід «молодіжки» до фіналу Євро–2011 і навіть потрапив до міліції після керування автомобілем у нетверезому стані. Міліція такі повідомлення таблоїдів не підтверджує, але рішення суворого Лужного відправити Бойка в дубль наштовхує на певні висновки: таки так.
Саме невпевнені дії юного Коваля створили для гостей чи не єдиний шанс звести матч принаймні внічию: в одному з епізодів Максим надто далеко ви– йшов із воріт, і Сергій Кузнєцов спробував перекинути м’яч через голкіпера. Львів’янину не вистачило дещиці: він поцілив у ліву штангу динамівських воріт.
Це трапилося вже під кінець гри, коли гості навіть володіли ініціативою, але програвали після голу Леандро Алмейди. «Поки в наших гравців були сили, вони виконували настанови на гру», — такі слова Олега Лужного після фінального свистка є лише зайвим підтвердженням ненайкращого фізичного стану гравців київського клубу. Другий тайм динамівці вже звично проводять гірше. А попереду — важливі ігри в Лізі Європи.
Головне запитання всіх донецьких дербі: коли нарешті «Металург» зможе не лише відібрати очки у «Шахтаря», а й перемогти його. За всю історію протистоянь цих команд у чемпіонаті «метадони» звели внічию лише два матчі із 27 зіграних (одного разу таки виграли, але — в Кубку країни). Минулої п’ятниці «молодші брати» на своєму стадіоні знову не змогли чинити гідної конкуренції «гірникам».
У донецькому протистоянні «Шахта» нарешті змогла розраховувати на Дмитра Чигринського, котрий пропустив чотири тури після травми у грі з «Іллічівцем». Так само вийшов із перших хвилин Ярослав Ракицький — минулого вівторка він не грав за «молодіжну» через проблеми з коліном.
Підключення Чигринського до атаки в дебюті матчу стало одним із ключових моментів у зустрічі: Дмитро звично побіг на подачу кутового і точно пробив головою. Також відзначимо другий гол поспіль Алекса Тейшейри: цього разу Мірча Луческу випустив бразильця у «старті», і точний удар Алекса остаточно добив «Металург».
Генріх Мхітарян, який нещодавно перейшов до «Шахти» саме з команди Ніколая Костова, з’явився на полі лише в середині другого тайму.
Якщо незручні суперники справді існують, то для «Ворскли» таким є «Арсенал». Минулого сезону «каноніри» обіграли підопічних Миколи Павлова на їхньому полі з принизливим рахунком 1:5, і після такої ганьби «зелені» прагнули реабілітуватися в очах своїх уболівальників. Цього разу загалом блідий матч завершився черговою прикрістю для Полтави, адже пропускати на останній хвилині —дуже неприємно.
Вирішальною виявилася контратака гостей, що почалася після «обрізки» полтавців у середині поля: простріл з лівого флангу гарматним ударом завершив росіянин Ролан Гусєв. Шансів зреагувати в Сергія Долганського майже не було. Утім господарі встигли провести ще одну атаку: після подачі з флангу Василь Сачко поцілив у лоба вже безсилого Віталія Реви. Перемога підняла «Арсенал» на п’яте — «єврокубкове» — місце в турнірній таблиці.
Однією з найпомітніших подій туру був перший поєдинок «Дніпра» під керівництвом іспанського тренера Хуанде Рамоса. Окрім бажання якнайкраще показати себе в очах нового наставника, «дніпряни» у поєдинку проти «Зорі» мали й інше завдання: перервати триматчеву домашню серію без перемог. Цього разу місія знову залишилася невиконаною.
Новацією Рамоса в стартовому складі можна назвати хіба повернення до основи Максима Калиниченка, який у нинішньому чемпіонаті звично починав матчі на лаві запасних. «Дніпряни» пропустили швидкий гол (Лазарович замкнув фланговий навіс ударом головою), і невдалий початок вплинув на всю гру: господарі тиснули на суперників, але їхня поспішність та бажання перемогти, швидше, заважали, аніж створювали конструктив. Голевих шансів було чимало. Однак єдиним виявився четвертий у сезоні гол Олександра Гоменюка, що дозволив «синім» принаймні не програти. До речі, подивитися на дебют Рамоса на «Дніпро–арені» прийшло значно менше вболівальників, ніж очікувалося.
Тренерський фактор був помітний також в іншому поєдинку, де грав один із лідерів чемпіонату. Віталій Кварцяний приїхав у гості до Мирона Маркевича та «Металіста»: свого часу ці фахівці разом тренували луцьке «Торпедо», як тоді називалася «Волинь». А ще саме Кварцяний відкрив футбольній Україні гравців, якими зараз так пишаються у Харкові — Марко Девича та Папу Гуйє. Успішні дії одного з цих футболістів принесли харків’янам перемогу.
Девич повернувся у гру після перерви, пов’язаної з травмою. Повернення вийшло вдалим: два забиті м’ячі знову внесли натуралізованого серба до списку лідерів гонки бомбардирів. При цьому Марко мусив забивати ще у двох епізодах, зокрема й у виході сам на сам із Віталієм Недільком. А в іншому моменті суддя Сергій Бойко, певно, помилився, коли не зафіксував порушення правил проти Девича у штрафному майданчику, та ще й видав форвардові «гірчичник».
Хай там як, для Марко забитий дубль став ювілейним: двічі в одному матчі він відзначається вдесяте за час виступів у чемпіонаті України. Уперше таке досягнення підкорилося Маркові чотири роки тому, коли він захищав кольори саме луцької команди.
З інших матчів можна виділити нічию Запоріжжя після семи поразок поспіль.
«Таврія» — «Іллічівець» — 2:2
Голи: Коробка, 82, 86 — Путівцев, 28; І.Тищенко, 57
3 100 глядачів
«Металург» (Д) — «Шахтар» — 0:2
Голи: Чигринський, 9; Тейшейра, 19
9 000 глядачів
«Оболонь» — «Севастополь» — 2:2
Голи: О.Мандзюк, 37; Худзік, 45+2 — Агахова, 4; Пластун, 82 (у свої ворота)
Вилучення: Ференчак, 78 («С»)
2 100 глядачів
«Динамо» — «Карпати» — 1:0
Гол: Алмейда, 12
10 523 глядачів
«Металіст» — «Волинь» — 3:1
Голи: Девич, 37, 79; Воробей, 80 — Павлов, 39
24 600 глядачів
«Ворскла» — «Арсенал» — 0:1
Гол: Гусєв, 90+1
3 000 глядачів
«Кривбас» — «Металург» (З) — 0:0
4 400 глядачів
«Дніпро» — «Зоря» — 1:1
Голи: Гоменюк, 28 — Лазарович, 2
14 894 глядачів
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. «Шахтар» 13 11 1 1 25–5 34
2. «Динамо» 13 9 2 2 20–12 29
3. «Металіст» 13 8 1 4 22–12 25
4. «Дніпро» 13 7 3 3 21–8 24
5. «Арсенал» 13 6 2 5 16–14 20
6. «Карпати» 13 6 2 5 15–13 20
7. «Ворскла» 13 5 3 5 15–14 18
8. «Металург» (Д) 13 5 3 5 16–17 18
9. «Кривбас» 13 3 7 3 13–16 16
10. «Таврія» 13 4 3 6 20–21 15
11. «Волинь» 13 4 3 6 10–16 15
12. «Іллічівець» 13 3 5 5 15–19 14
13. «Зоря» 13 2 6 5 18–23 12
14. «Оболонь» 13 3 3 7 9–19 12
15. «Севастополь» 13 2 5 6 10–21 11
16. «Металург» (З) 13 0 3 10 4–19 3
Бомбардири: Ідахор («Таврія») — 8, Селезньов («Дніпро»), Девич («Металіст») — 7, Шевченко («Динамо»), Шацьких («Арсенал») — 6.
* * *
Перша ліга. 16–й тур. «Чорноморець» — «Львів» — 1:1 (Діденко, 10 — Козак, 88), «Олександрія» — «Зірка» — 2:1 (Чередниченко, 21; Шупік, 56 — Кочура, 54; вилучення: Смалько, 90+2 («З»)), «Прикарпаття» — «Титан» — 2:1 (Онисько, 32, 64 — Маслов, 62; нереалізовані пенальті: Онисько, 49 — Довжик, 38), «Фенікс» — «Арсенал» (БЦ) — 2:4 (Дудник, 2; Морозов, 35 — Товкацький, 14; Кармаліта, 58; Швець, 69; Лебединець, 85; нереалізоване пенальті: Івашко, 67 («Ф»)), «Буковина» — «Сталь» — 3:1 (Гунчак, 27, 65; Сантрапинських, 37 — Одинцов, 68), «Нафтовик» — «Енергетик» — 2:3 (Єсип, 8; Карпенко, 90 — Мостовий, 18; Долотко, 53; Лазорик, 69), «Динамо–2» — «Закарпаття» — 0:1 (Бобаль, 3), «Нива» — «Дністер» — 3:2 (Найко, 14; Пилявський, 17, 72 (пен.) — Полтавець, 44 (пен.); Косирін, 50).
Лідери: «Олександрія» — 37, «Львів» — 31, «Закарпаття», «Нива» — 30, «Буковина» — 29, «Кримтеплиця» — 28.
Бомбардири: Гунчак («Буковина») — 11, Бобаль («Закарпаття») — 10.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>