Узимку черкаським рятувальникам не дають розслабитися вперті рибалки, яких ті постійно знімають з криги чи витягують з ополонки, а влітку — відпочиваючі, котрі валом валять на Дніпровські острови побіля Черкас. Ось і минулими вихідними під вечір до оперативної диспетчерської служби Головного управління МінНС у Черкаській області зателефонував переляканий чоловік і повідомив, що п'ятеро чоловік тонуть у човні на Дніпрі.
На місце події терміново виїхала мобільна група «надзвичайки» на чолі із заступником начальника Валерієм Зайвим та аварійно-рятувальна служба на воді, яку очолює Володимир Циганков. Їм вдалося визволити із дніпровського полону трьох дорослих та двох дітей. Ще трьох жінок рятувальники зняли з острова: кілька годин вони сиділи там під дощем і нічого не знали про своїх близьких.
А все починалося досить романтично й безхмарно. Вихідного дня група черкащан вибралася з міста на природу й подалася на човні на острів. Там чоловіки вирішили покатати дітей, залишивши жінок на суші. Та тільки подорож Дніпром вилилася у пригоду, яку відпочиваючі довго тепер не забудуть.
На середині річки раптом обірвалася шпонка, яка фіксує гвинт на двигуні, й човен заглох. Чоловіки не розгубилися й узялися за весла. Так вони дісталися берега, відремонтували поломку та знову вийшли в Кременчуцьке море. Тільки згодом шпонка знову зламалася, й на цей раз весла людей не виручили, поламавшись під натиском вітру, й човен понесло за течією аж до села Коробівки Золотоніського району. При цьому плавзасіб почав заповнюватися водою. Так люди опинилися сам на сам з бідою. Й добре, що в одного з чоловіків, колишнього водія пожежної охорони, був мобільний, тож він набрав «01».
Як повідомив «Україні молодій» Валерій Зайвий, заступник начальника Головного управління МінНС у Черкаській області, вже коли усіх п'ятьох доставили на сушу, чоловіки повідомили, що на острові залишилися три жінки. Так що рятувальники кинулися визволяти і їх.
У Головному управлінні кажуть, що з приходом літнього сезону кількість надзвичайних випадків на Дніпрі поблизу Черкас різко збільшується, а комунальна аварійно-рятувальна служба у місті дихає на ладан. Одну з них у Черкасах уже закрили через проблеми з фінансуванням, другу планують продати за борги. Хіба місто, яке не скупиться не феєрверки, не здатне утримувати таку службу? У самих міненесників оперативна маневрена рятувальна служба є, але 4 особи не можуть одночасно рятувати людей і по області, й у самих Черкасах.