Семеро чоловік загинуло, близько 50 поранено, з них 14 лежать у грозненському госпіталі, стан трьох поранених лікарі називають дуже важким. Такий результат теракту 9 травня на стадіоні «Динамо» у столиці Чечні. Останньою трагічною жертвою стала дитина, яка вчорашнім ранком померла в госпіталі від отриманих ран, сповістив інтернет-сайт газети «Известия».
Те, що вибух було підгадано під святкування Дня перемоги, натякає на особливий символізм, який виконавці вкладали в цей теракт. А те, що вибухівку було закладено в самий центр головної трибуни, — зайве підкреслює, що акція мала на меті знищення всієї військово-політичної верхівки республіки. Ахмед Кадиров, призначений Москвою президент Ічкерії, загинув, командувач Об'єднаним угрупованням російських військ Валерій Баранов — з пораненнями потрапив до госпіталю.
Чечня і вся Росія в такому стані, що годі «виливати переполох». У Грозному, відразу по гарячих слідах, було заарештовано п'ятьох підозрюваних у вчиненні теракту. Втім інформації про них правоохоронці видають журналістам так мало, що скидається на те, начебто міліція «загребла» на вулиці перших-ліпших чеченських бороданів, аби продемонструвати громадськості, що зло можна вхопити за полу піджака і покарати.
Дві основні версії розглядають у ці дні преса та політики. Перша — помста розрізнених, але вцілілих бойових загонів чеченців за вбивство російськими спецслужбами у Катарі колишнього президента республіки Зелімхана Яндарбієва, який замінив на цьому посту загиблого (знову-таки внаслідок операції російських спецслужб) Джохара Дудаєва. Друга — провокація ФСБ. Останню версію у телезверненні, переданому в записі через західні ЗМІ, обстоює всенародно обраний у 1997 році президент Чечні Аслан Масхадов. Проте ці припущення здаються маловірогідними, позаяк дестабілізація в республіці, що настала після вибуху на стадіоні «Динамо», абсолютно не вигідна ні Москві, ні президенту Росії Володимиру Путіну, рука якого й тримає міцно всі спецслужби й силові відомства країни. Власне, вбивство Кадирова б'є по авторитету й планах Путіна на «стабільність Росії», про що він гордо заявляв у своїй інавгураційній промові. Вибух 9 травня довів, що Чечня далека від заколисуючих думок російських можновладців про нарешті приборкану республіку, що метрополія вельми наївна, вважаючи, що владу можна пригнати з Москви, підштовхуючи дулами автоматів. Маріонетковий режим не є способом вирішення чеченської проблеми — ось висновок, який Москві слід зробити з трагічної загибелі Ахмеда Кадирова. Британська газета «Дейлі телеграф» радить Путіну почати переговори з Масхадовим, адже «тільки таким шляхом можна знайти політичне вирішення проблеми, прийнятне для більшості мешканців республіки». «Поставивши на Кадирова, що... створював лише видимість легітимної влади в республіці, Путін загнав себе у глухий кут», — резюмує газета. Однак Росія має й іншу методологію «політичного» вирішення проблем — «мочити у сортирі».