Унікальна операція «Надія» завершилася успішно: всіх 33 шахтарів, які провели під землею від 69 до 70 діб, витягли на поверхню. Останнім якщо не рахувати рятувальника, якого спустили в шахту для координування операції, підняли Луїса Урсуа — бригадира злощасної зміни, під час якої 5 серпня сталася аварія, що відрізала гірників від зовнішнього світу. Щасливий «капітан», який залишався на своєму «судні» до кінця, вважає, що «чилійське чудо» стало можливим завдяки витримці та мужності його колег упродовж перших 17 днів перебування під землею, коли зовнішній світ не знав, чи живі вони взагалі.
У багатьох «в’язнів підземелля» лікарі виявили зубні інфекції та проблеми із зором, а в одного діагностували пневмонію. Але міністр охорони здоров’я Чилі Хайме Маналич наголосив, що загалом шахтарі перебувають у кращій фізичній формі, ніж можна було сподіватися після такого тривалого перебування під землею.
Репортаж із місця події вели 1300 журналістів з усього світу. В інтерв’ю Бі–Бі–Сі президент Чилі Себастьян Піньєра заявив, що чилійці ніколи не забудуть цей день. За словами глави держави, вартість рятувальної операції становила від 10 до 20 мільйонів доларів. Держава покрила дві третини цієї суми, а решта надійшла від приватних осіб та фондів. «Але кожне песо було того варте», — наголосив президент.
Фатальна шахта «Сан–Хосе», на якій сталася аварія, після закінчення рятувальної операції назавжди припиняє роботу.