Майже два дні туристи, які приїхали до Греції, щоб побачити найвідомішу історичну пам’ятку Афін — античний Акрополь, — не могли туди потрапити. Музейний комплекс заблокували... працівники міністерства культури та туризму Греції. Зачинившись усередині музейного комплексу, близько 300 страйкарів вимагали від уряду переукласти з ними контракти й виплатити заборгованість із заробітної плати. Раніше уряд, з огляду на скрутну фінансову ситуацію, в якій опинилася країна, розпорядився не надавати роботу новим працівникам у громадському секторі, включно із закладами культури, та не подовжувати трудові договори тим, хто вже працює. Контракти тих «мінкультівців», які окупували Акрополь, спливають наприкінці жовтня. А заборгованість із зарплати окремим працівникам культурної галузі сягає двох років.
Учора античні пам’ятки Парфенону, Ерехтейону та інших храмів Акрополя знову стали доступними для широкого загалу. Внаслідок жорсткої сутички з протестувальниками священний пагорб звільнили поліцейські, які дісталися до Акрополя боковим входом й атакували «загарбників» із тилу. Коли страйкарі спробували чинити опір, правоохоронці застосували сльозогінний газ, від якого постраждали й телеоператори, що знімали все це дійство.
Ситуація в Греції залишається напруженою. Учора з огляду на 24–годинний страйк залізничників у країні не курсували поїзди. Працівники залізниці виступають проти законопроекту про санацію Організації залізничних шляхів Греції (ОЗШГ), який внесло на розгляд парламенту міністерство інфраструктури, транспорту та мереж сполучення Греції. У цьому документі, обговорення якого почалося вчора в профільному комітеті парламенту, міститься пропозиція про приватизацію неефективної ОЗШГ, утримання якої обходиться державній скарбниці занадто дорого. Заборгованість державної залізниці на цей час перевищує 10,7 мільярда євро і щодня зростає на 2,5 мільйона. Залізничники погрожують повторити 24–годинний страйк у день розгляду законопроекту на пленарному засіданні парламенту.