Сьогодні світ відзначає День білого ціпка, або День незрячих. Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом незрячих. А таких людей в Україні, до речі, живе близько 300 тисяч.
У Луцьку День білого ціпка вирішили відзначити по–особливому: тут відбудеться своєрідний «квест», метою якого є моніторинг доступності міста для незрячих. Віталій Ткачук, голова обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів iз вадами зору «Генерація успішної дії», розказав «УМ», що організатори акції запропонували всім високопосадовцям у Луцьку пройти з зав’язаними очима під супровід незрячого від зупинки громадського транспорту на своє робоче місце. Цікаво, що погодилося лише два чиновники — заступник Голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк та директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради Петро Верзун. Також пов’язки на очі одягнуть луцький підприємець та журналіст.
Організатори сподіваються, що люди, які відчують «життя в темряві», на своєму робочому місці робитимуть усе, аби місто стало зручнішим. «Для чого ми проводимо цю акцію? Бо вважаємо, що Луцьк, як і всі решта українських міст, на жаль, є мало доступним для незрячих, — каже Віталій Ткачук. — У нас мало озвучених світлофорів, маячків, хоча їх наявність є звичною справою в Європі. Добре було б, аби в наших «маршрутках» і автобусах оголошували номери маршруту під час зупинки, аби незрячі могли орієнтуватися. Ми хочемо привернути увагу громадськості, суспільства, чиновників до наших проблем. Щоб вони, побувши 5 хвилин із зав’язаними очима, бодай трохи уявили труднощі незрячих».
До речі, схожу акцію організатори вже проводили минулого року — для студентів. «Спершу вони боялися зав’язувати очі, — згадує пан Віталій. — А потім навіть намазували канапки самостійно і не замастилися маслом!». У планах організаторів — проводити подібні «квести» щороку.