Мандат і творчість
Конституційний Суд дозволив народним депутатам займатися науковою та творчою діяльністю у робочий час. Відповідне рішення у справі за конституційним поданням Верховного Суду позавчора зачитав глава КС Анатолій Головін. Положення закону про засади запобігання та протидії корупції, яке дозволяло творчість лише в неробочий час, КС визнав неконституційним. Також депутатам дозволено займатися у робочий час викладацькою діяльністю, медичною практикою, інструкторською, судовою та спортивною практикою. Що ж до членів Кабінету Міністрів, то їм у сумісництві відмовлено.
«Газові» справи готові до суду
Служба безпеки завершила досудове слідство у кримінальних справах колишнього глави Держмитслужби Анатолія Макаренка і колишнього першого заступника голови правління «Нафтогазу» Ігоря Діденка та інших службових осіб, яких обвинувачують у вчиненні розтрати належного компанії «РосУкрЕнерго» природного газу та його незаконного митного оформлення у лютому–березні 2009 року. «У ході слідства зібрано достатньо доказів, які підтверджують вину обвинувачених в інкримінованих їм злочинах», повідомляє прес–служба СБУ. Наразі обвинувачені та їхні захисники ознайомлюються із матеріалами справи, після чого справу буде направлено до суду.
Генерали армії — в запасі
Президент Віктор Янукович звільнив з військової служби генерала армії Миколу Маломужа, колишнього голову Служби зовнішньої розвідки. Генерала звільнено в запас за станом здоров’я з правом носіння військової форми одягу. Також Президент звільнив з військової служби генерала армії Олександра Кіхтенка, колишнього Командувача внутрішніх військ. Його звільнено в запас за власним бажанням з правом носіння військової форми одягу, йдеться у відповідному указі глави держави. Обидва генерали очолювали СЗР та ВВ під час усієї каденції Президента Ющенка у 2005—2010 рр.
Гонгадзе заслуговує на справедливість
ОБСЄ вимагає розслідування випадків нападу на журналістів в Україні, повідомляє представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович. «Єдине, до чого у мене толерантність нульова, — це фізична безпека журналістів. Крім засудження випадків нападів на журналістів, ми вимагаємо розслідування всіх нападів на журналістів», — заявила вчора на прес–конференції у Києві пані Міятович. Вона нагадала про справи журналістів Георгія Гонгадзе та Василя Климентьєва, наголосивши при цьому на необхідності скорішого їх розслідування. «Гонгадзе заслуговує на справедливість, його багатостраждальна родина та колеги заслуговують на справедливість. Гарантування безпеки працівників ЗМІ має бути пріоритетним завданням української влади», — переконана представник ОБСЄ. Крім цього, Дунья Міятович вважає, що український медіа–простір потребує реформування: необхідно якнайшвидше прийняти закон про доступ до інформації, а також вирішити проблему створення суспільного телебачення в Україні.