Учора в Марганці поховали перших жертв катастрофи на 117–му кілометрі залізничного перегону «Марганець — Нікополь», яка забрала, за останніми даними, 43 людські життя. Загалом же похорони триватимуть упродовж трьох днів. Марганець оговтуватиметься від шоку ще довго.
Тіла загиблих, окрім двох, ідентифіковано. Серед них — далеко не всі пенсіонери, як спершу очікували, адже автобус мав статус так званого соціального, розрахованого на перевезення пільгових категорій населення. У траурних списках — троє дітей. Двоє з них загинули разом із матерями, а 13–річний Роман Бідняк — із батьком та матір’ю. Влада Дніпропетровщини вже виділила 200 тисяч гривень на допомогу постраждалим та сім’ям загиблих в аварії.
До речі, в катастрофі в Марганці загинула співробітниця Нікопольського райвідділу соціального захисту населення, повідомив представник Держнагляду охорони праці у Дніпропетровській області. Як уже повідомляла «УМ», автобус, що потрапив під локомотив, виконував пільгові рейси, й органи соціального захисту періодично проводили інспектування з метою підрахунку кількості пільговиків на маршруті.
Десятеро потерпілих, яким пощастило вижити, перебувають у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова. Про двох iз них можна сказати, що народилися в сорочці. Як повідомив головний лікар Володимир Павлов, учора їх перевели до звичайного відділення. Одна постраждала, 74–річна жінка, перебуває у вкрай важкому стані, у решти — стан стабільно важкий.
«І родини загиблих, і постраждалі в ДТП обов’язково отримають усю необхідну допомогу від влади. Я це гарантую, — пообіцяв голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул. — Сталася велика трагедія, і я закликаю жителів області також надати підтримку нашим постраждалим землякам та їхнiм родинам. Ми відкрили рахунок для надання благодійної допомоги постраждалим у ДТП у Марганці».
Тим часом компетентні органи все глибше вникають у причини нечуваної досі трагедії. І можуть випливти вражаючі факти. Адже перевізник — власник автобуса — зник у невідомому напрямку. А в місті ходять плітки про те, що він навіть не мав ліцензії на перевезення пасажирів. Донедавна на цьому маршруті працював інший перевізник, який виявився небачено принциповим — намагався працювати тільки чесно, а від нього вимагали «відкати». Проте чоловік на таке не пристав. Поки що це тільки чутки, проте навряд чи хтось сумнівається, що в них є частка правди, адже Марганець — містечко невелике. Дніпропетровська прокуратура після автокатастрофи в Марганці активно перевіряє в області місцевих перевізників, залізничників і навіть Державтоінспекцію.