Недільного дня до одного з кіосків у торговому центрі «Екватор» завітав молодий чоловік з наміром придбати шубу. До вподоби припала чи не найдорожча — норкова, вартістю 24 тисячі гривень. Оскільки такої суми в гривнях у покупця нібито не виявилось, він запропонував найманому продавцю розрахуватися на місці в євро. І вручив їй купюри на суму 2400 євро, без здачі, зрозуміло. Лише під час підрахунку виручки підприємець виявив, що ці «євро» зовсім не з Європи. На його думку, за шубу розрахувалися... доларами африканської країни Зімбабве, які, до того ж, уже вийшли з обігу.
Правоохоронці, до яких звернувся підприємець, були більш обережні у висновках. «На дослідження в Рівненський міськвідділ міліції надійшли грошові знаки, які мають усі ступені захисту, властиві грошовим купюрам, — повідомив начальник сектору техніко–криміналістичного забезпечення науково–дослідного експертного криміналістичного центру Олег Костюк. — Так звані євро виготовлені на підприємстві, однак встановити країну, на території якої вони в обігу, можна буде лише після проведення додаткового дослідження. В Україні такі грошові знаки не використовуються при розрахунках».
Як стало відомо «УМ» з поінформованих джерел, у міліції вже є фоторобот шахрая, який склали завдяки камерам спостереження торгового центру. Окрім того, правоохоронці мають інформацію про ще одну оборудку шахрая — подейкують, що за ті ж самі «євро» він нещодавно придбав в обласному центрі ноутбук.
Варто нагадати, що невідомий махінатор у Рівному обрав хоч і оригінальний, та далеко не новий спосіб підзаробити. Свого часу шахраї частенько підсовували довірливим дешеві аргентинські аустрали замість австралійських доларів. А в Росії минулого року було зафіксовано випадок шахрайства вже з використанням купюри у 500 бразильських крузейро, які теж виведені з обігу. Такі банкноти видавали за 500 євро. До речі, ці ж крузейро в Україні видавали за 500–гривневі купюри. Такі банкноти на датчиках контролю автоматичного детектора частенько зараховуються машинами як справжні та проходять контроль. Тож правоохоронці радять бути обачними і пам’ятати, що грошова одиниця України — це гривня.