Сьогодні Джонові Уїнстону Леннону виповнилося б 70. Учасник легендарної групи «Бітлз», рок–музикант, співак, поет, композитор, художник, письменник і борець за мир, британець Леннон був однією з найяскравіших особистостей ХХ століття. Його життя обірвалося 8 грудня 1980 року у Нью–Йорку від кулі психічно неврівноваженого Марка Чепмена (убивця й досі відбуває довічне ув’язнення). Тож цього року шанувальники творчості знаменитого «бітла» відзначатимуть іще один, сумний ювілей — 30–ті роковини від дня його смерті.
А з нагоди 70–річчя Леннона сьогодні у Нью–Йорку відбудеться аукціон, на якому серед 850 речей, що належали різним знаменитостям, буде виставлено понад 90 лотів, пов’язаних із «Бітлз». Попередня демонстрація цих речей відбулася в середу і завершилася тим, що з’явилися агенти ФБР і конфіскували відбитки пальців Джона Леннона, взяті в нього 1976 року після подачі заяви на отримання американського громадянства. Як повідомляє агенція «Рейтер», організатори аукціону збиралися виставити ці відбитки зі стартовою ціною 100 тисяч доларів.
ФБР стежило за британським рокером із початку 1970–х років, оскільки вважало його пацифістську діяльність та відкритий спротив війні у В’єтнамі «загрозою національній безпеці Сполучених Штатів». Узяті у нього відбитки пальців за невідомих обставин зникли з архіву ФБР і 20 років тому «спливли» у приватній колекції. Їх конфіскація, напевне, означає, що Леннон і надалі становить загрозу безпеці США.
А 15 жовтня на грошовитих «бітломанів» чекає ще одна унікальна нагода поповнити свої колекції автентичними речами «бітлів». У Буенос–Айресі відбудеться аукціон iз розпродажу колекції одного з найбільших у Латинській Америці колекціонерів речей та пам’яток «Бітлз» Рауля Близнюка. На аукціоні буде виставлено 144 предмети, загальна стартова ціна яких становить 300 тисяч доларів. Зокрема бас–гітару марки «Конрад», на якій грав Пол Маккартні, колекцію малюнків Джона Леннона, фотографії та листи, власноруч написані та підписані Джоном, Полом, Джорджем Харрісоном та Рінго Старром.
Аргентинець українського походження Рауль Близнюк збирав свою «бітлівську» колекцію впродовж 45 років. На цей час вона нараховує близько 10 тисяч предметів.