Якщо на вашому туалетному столику є мрія кожної жінки — парфуми «Шанель № 5», «Версаче», «Крістіан Діор», «Гуччі», або «Армані», то не радійте, бо вони можуть бути не з далекої Європи, а з тихенького черкаського села з милозвучною назвою Маркизівка, що в Золотоніському районі. Днями правоохоронці викрили там підпільний цех, де вітчизняні підприємці й «бодяжили» те пахуче диво. Загалом ділки підробляли парфуми дванадцяти популярних у світі назв.
«Підприємство діяло з 2008 року. За цей час там було виготовлено 1 млн. 170 тис. одиниць продукції відомих світових брендів на загальну суму понад 37 млн. 440 тис. грн. Парфуми виготовляли на замовлення ТОВ iз Києва. А розповсюджували по всій Україні», — каже начальник обласної міліції Черкащини Валерій Дерновий. За його словами, до працівників облуправління з боротьби зі злочинами у сфері економіки надійшла цікава інформація, буцімто парфуми Chanel, Christian Dior, Davidoff, Dolce & Gabbana, Еlizabeth Arden, Giorgio Armani, Gucci, Hugo Boss, Kenzo, Lacoste, які продають на Черкащині, виготовлені саме в цій області одним iз місцевих підприємців.
Міліція перевірила інформацію й переконалася, що таке виробництво дійсно налагодив мешканець Черкас. Лінію з виготовлення імпортних парфумів він встановив у селі Маркизівка в приміщенні старої парфумерної фабрики. Міліціонери видали себе за покупців й здійснили оперативну закупку майже півтори сотні флаконів парфумів iз логотипами відомих фірм. Підприємець так зрадів оптовому покупцю, що погодився виготовити на його «замовлення» ще партію французьких парфумів і навіть запропонував знижки. По ароматний товар міліціонери приїхали з бійцями «Беркута» та постановою на обшук. Тоді ж і вилучили сировину для виробництва парфумів, флакони, етикетки, а ще обладнання для розливу парфумiв та нанесення логотипів, фінансово–господарську документацію і готову продукцію на загальну суму майже 5 млн. грн.
Цікаво, що в триповерховому приміщенні робота була налагоджена, як годинник. На першому поверсі — складські приміщення готової продукції та цех, де виготовляли пляшечки потрібного фірмового бренду. Другий поверх слугував цехом для змішування, а на третьому розливали дорогі підробки, запаковували й акуратно розфасовували в ящики для відправки споживачам. Представники справжніх фірм–виробників провели технічне дослідження цих парфумів й засвідчили, що товар iз Маркизівки є фальсифікатом.
Наразі слідчі порушили кримінальну справу за ст.229, ч.2 КК за фактом незаконного використання знаку для товарів і послуг, що завдало матеріальної шкоди в особливо великих розмірах. Тепер правоохоронці встановлюють схеми розповсюдження фальсифікованих парфумів по всій території України. n