Комп’ютерні ігри вже давно зламали стереотипне уявлення про забавки для невпевнених у собі підлітків. Бути геймером не тільки цікаво, а й престижно та навіть вигідно! Днями в Лос–Анджелесі завершився 10–й чемпіонат світу з кібер–ігор. У ньому брали участь 450 гравців із 58 країн світу. Була там і українська команда. Всі учасники змагалися у 13 іграх на персональних комп’ютерах, ігрових консолях та навіть «мобілках». Гралися цього року в 3D–шутери, музичні та спортивні симулятори, стратегії в реальному часі й двовимірні «бійки». Змагатися було за що — загальний призовий фонд складав 450 тисяч доларів.
Уперше за 10 років серед переможців опинилася й українська команда. Група Natus Vincere (що латинською мовою означає «народжений перемагати»), або просто NaVi виборола перше місце у змаганнях iз Counter–Strike (у перекладі — «Контрудар») та отримала 25 тисяч доларів. У загальному заліку наші хлопці посіли третє місце.
Це не перша важлива перемога українських кібер–спортсменів на світовій арені. Раніше цього року вони перемогли у чемпіонаті з електронних видів спорту, що проходив у Парижі, та на «Інтел екстрім мастерс» у Ганновері. «Перевіривши свої сили в цих змаганнях, ми їхали тільки заради перемоги. І справді, нам удалося без труднощів подолати всі команди на шляху до фіналу. Але данська команда справді змусила попітніти. Перемога далася тільки після другого овертайму», — розказав «УМ» Арсеній Триноженко, який грає під ніком Esenin. Загалом у команді є спортсмени з Києва, Харкова, Дніпропетровська та Львова. Кожен грає вже не перший рік, а швидкісний інтернет повністю нівелює географічні обмеження. Втім, команда все ж регулярно збирається в Києві для тренувань.
Тепер на NaVi чекає тиждень відпочинку, а далі — знову тренування. За словами Арсенія, кожен тут приділяє грі на комп’ютері 8—10 годин на день. Для всієї команди кібер–спорт наразі — головне джерело доходів. За минулий рік кібер–спортсмени заробили цим 180 тисяч доларів призових.