«З Україною — без змін» — так називається велике інтерв’ю з новим президентом Польщі Броніславом Коморовським, що вийшло вчора в польській газеті «Жечпосполіта». Коморовський пояснює причини активізації контактів з Україною, що спостерігається останнім часом (упродовж тижня — два візити президента Польщі до України, в Харків і Ялту, та візит українського Прем’єр–міністра Азарова до Варшави). «Почався новий президентський термін (у Польщі). Цілком нормально, що на початку каденції підтверджується попередній рівень відносин двох країн та вказуються нові напрями», — каже глава РП. За словами пана Коморовського, це продовження лінії не конкретного президента, а всієї Польської держави.
Допомога Україні в її шляху на Захід є обов’язком польської політики впродовж багатьох років, підтверджує висуванець партії «Громадянська платформа», який продовжує політику Леха Качинського й Александра Кваснєвського. «Зміни можуть полягати лише в тому, що загальні декларації та заклинання повинні мати менше значення, а значно більше — факти у вигляді реальних досягнень української сторони у виконанні стандартів Європейського Союзу. Раніше, і це було слабкістю польської політики у відношенні до України, ми легко вірили словесним деклараціям і плутали їх з реальними досягненнями», — зазначає Броніслав Коморовський.
Президент констатує: «Неозброєним оком видно, що Україна після зміни влади не бажає, аби її підштовхували до вибору між Росією та Заходом. Бо зайняла позицію, що можна і з одними, і з другими жити добре. Але, певне, колись настане момент, коли Україна буде змушена зробити вибір. Чи бути в економічному просторі, який створює Москва, чи ж прийняти стандарти Євросоюзу. Але це доволі віддалене питання, і зараз воно не повинне домінувати у відносинах ЄС—Україна та Польща—Україна. Потрібно демонструвати, що співпраця з Євросоюзом та Польщею не пов’язана з необхідністю псувати стосунки з Росією».
Стосовно того, що Президент України Віктор Янукович має на Заході репутацію проросійського політика, його польський колега вважає: «Не варто класифікувати українських політиків на підставі того, чи вони більше, чи менше зацікавлені у співпрацi з Росією. Це дорога в нікуди. Янукович однозначно задекларував, також і [на форумі YES] у Ялті, що прагне, аби його країна була в Європейському Союзі, але він одночасно хоче зберегти якнайкращі взаємини з Росією. Для нас важливою є перша декларація».