«Каторжні» матюки
Верховна Рада прийняла за основу проект закону, що пропонує за нецензурну лайку в громадських місцях або насильство у сім’ї, крім штрафів і виправних робіт, карати ще й громадськими роботами. Заступник міністра внутрішніх справ Анатолій Лазарев пояснив, що штрафи за ці правопорушення не досягають своєї мети, а тільки б’ють по сімейному бюджету. Зокрема, за нецензурну лайку в громадських місцях порушника пропонують карати, як і раніше, штрафом від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів заробітку, виправними роботами на термін від одного до двох місяців iз відрахуванням 20% заробітку або громадськими роботами на термін від 40 до 60 годин, передає «ЛІГАБізнесінформ». Таку саму альтернативу пропонують і при покаранні за насильство в сім’ї. У цьому випадку громадські роботи можуть тривати від 30 до 40 годин.
«Бігунок» влетить у копійку
Вищі навчальні заклади почали вводити платні послуги.Так, Таврійський нацуніверситет у Сімферополі увів плату 900 гривень за перескладання іспиту з комісією у професора, повідомляє «Сєгодня». Міністр освіти Дмитро Табачник вважає, що міністерство не може диктувати вишам свої умови і лімітувати розцінки.
«Це невід’ємна частина самоврядування вишів. При перескладанні плата буде стягуватися, тільки якщо студент без поважних причин пропустив 30% навчального курсу. Якщо принесеш довідку, що хворів, — грошей не треба», — пояснив міністр.
За його словами, розміри оплати ВНЗ може варіювати. Також у Таврійському університеті за допконсультації беруть 90—117 гривень, за перескладання — від 200 до 900 гривень, за інформацією Табачника. Міністр підкреслив, що уряд легалізує послуги, які й раніше надавали у вишах, тільки платили за них у конвертах. Тим часом координатор ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних зазначив, що оскільки планується, що 30% цих грошей підуть на доплати викладачам, у них є стимул «різати» студентів на іспитах».