Міжнародний фестиваль козацьких бойових і традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» відкривається сьогодні й триватиме аж до 14 жовтня, повідомив на прес–конференції президент всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула. Заходи чергового фесту розтягнули, аби «вписатися» у День міста — Запоріжжя саме святкуватиме 240 років від свого заснування. «Фестиваль стане святом поєднання фізичної і духовної культури», — каже Олександр Притула.
Офіційне відкриття фестивалю за участі команд України, Білорусі, Польщі, Росії та інших країн відбудеться біля цирку, у приміщенні якого упродовж трьох днів «з’ясовуватимуть стосунки» учасники чемпіонату України з рукопашного бою і прирівняного до Кубка Європи турніру пам’яті народного депутата Анатолія Єрмака, що загинув за дивних обставин. Наступного після фінальних поєдинків дня біля каскаду фонтанів «Веселка» — показові виступи шкіл бойових мистецтв: «Нам є що продемонструвати, — запевнив головний «спасівець» України. — Бо ж наша федерація вже має 12 чемпіонів світу».
У рамках фестивалю свої роботи експонуватимуть фотохудожники і майстри народних промислів. А 10 жовтня на острові Хортиця упродовж чотирьох годин біля історико–культурного комплексу «Запорозька Січ» фестивальники відзначатимуть Свято української доблесті. «Української — і не інакше», — акцентують організатори турніру. Адже, як зауважив пан Притула, є сенс «пропагувати народжене у Запоріжжі козацьке бойове мистецтво і за межами України. Аби до нас приїжджали з інших країн і змагалися за нашими правилами — на кшталт того, як японці свого часу на основі джіу–джитсу розповсюдили по всьому світу дзю–до, яке стало олімпійським видом спорту».
Прикметно, що однодумці українських «спасівців» iз неблизького Владивостока мають намір стати структурним підрозділом запорізького козацтва, повідомив очільник обласної федерації, директор дитячо–юнацької спортивної школи «Спас» Костянтин Рижов: «Там понад 700 козаків за нашим прикладом уже опікуються охороною довкілля, підтримкою військових традицій і вихованням дітей». Уперше проявили інтерес до «Спасу на Хортиці» і в Азербайджані та Узбекистані.