Перший в історії глобальний перепис морського життя, який стартував 2000 року, добіг кінця. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, у результаті масштабного проекту до реєстру внесено понад 250 тисяч мешканців Світового океану. Науковцям вдалося ідентифікувати близько шести тисяч нових морських видів, з яких 1,2 тисячі досі не були описані. У програмі «Перепис морського життя», вартість якої становила 650 мільйонів доларів, було задіяно понад 2,7 тисячі фахівців із 80 країн світу, які загалом здійснили 540 наукових експедицій та провели в морі дев’ять тисяч днів.
Учасникам програми належало відповісти на три головні питання: які істоти жили в океанах раніше, які види населяють їхні глибини зараз та які можуть з’явитися там у майбутньому. «Це спільне міжнародне дослідження вперше систематизувало мешканців як уже відомого нам океану, так і іншого — невідомого, недослідженого», — цитує заяву голови Комітету з перепису Ієна Пойнера агенція ІТАР–ТАКС. Водночас учені наголошують, що навіть після 10 років вивчення морського життя встановити точну кількість видів у світовому океані дуже складно.
«Усе життя на поверхні залежить від життя у глибинах. Мешканці морів виробляють половину кисню, становлять величезну частину всього продовольства на планеті та значною мірою регулюють світовий клімат. І при цьому велика частина океанського життя залишається для нас невідомою, зокрема щонайменше 750 тисяч видів, про роль яких ми наразі нічого не знаємо. Та завдяки перепису тепер ми краще знайомі з нашими сусідами по планеті та з гігантським ареалом їх проживання», — зауважив Ієн Пойнер.