Ультиматум Трампа: 100% мита країнам БРІКС за відмову від долара
Для країн БРІКС, якщо вони надумають створити власну валюту, щоб замінити американський долар президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести 100%-ві мита. >>
Мартинюк перепише закони, а Литвин — приплюсує термін.
Учора, після тижневої відсутності «під куполом», народні депутати заходили в будівлю, яка має значно менше повноважень, аніж було до 1 жовтня. Втім у більшості парламентаріїв настрій був піднесений, а особливо — у висуванців Партії регіонів. Воно й зрозуміло: після рішення Конституційного Суду їхній лідер–Президент здобув чимало важливих преференцій, а відтак посилився і вплив «синьої» партії.
Верховна Рада почала підлаштовувати законодавство під нові конституційні умови. У парламенті вже створюють спеціальну конституційну комісію, яка б вишукувала в законодавстві суперечності й пропонували зміни (голосувати за створення комісії під приводом Адама Мартинюка планували на вечірньому засіданні).
«Регіонал» Михайло Чечетов розповів «УМ», що комісія в першу чергу переглядатиме вагомі акти. «Не так важливо, як працюватиме метеослужба і кому вона підпорядковуватиметься. Це я образно, — каже Чечетов. — Головне — не втратити ефективність управління державою. Для цього треба ухвалити закони, які насамперед регламентують діяльність органів влади: Кабінету Міністрів, парламенту і так далі».
До речі, вчора уряд уже вніс на розгляд Верховної Ради оперативно підготовлений проект закону про Кабінет Міністрів. Депутати записали проект до порядку денного; із ухваленням теж обіцяли не баритися.
Фракція БЮТ відмовилася брати участь у роботі спецкомісії. «У цивілізованій державі не можна так поводитися з Конституцією, — пояснив позицію фракції Михайло Косів. — Є відповідна процедура внесення змін до Конституції. Це прерогатива Верховної Ради. А Конституційний Суд узяв і подарував державі інший Основний закон». Косів каже, що після рішення КС навіть найкращі футурологи не спрогнозують, як розвиватимуться події в Україні.
Опозиція прийшла на вчорашнє засідання з низкою вимог. Уранці «регіонали» влаштували «превентивне» блокування трибуни, щоб не допустити до протесту опозиціонерів, але пообіді БЮТівці таки заблокували президію.
Блок Тимошенко вважає, що і Президент, і парламент мають піти на дострокові вибори, бо їхня легітимність — сумнівна. Низка опозиційних партій запропонували конкретну дату для можливих виборів — 27 березня 2011 року. «У Конституції, яка вступила в дію, чітко записано, що чергові вибори Верховної Ради відбуваються в останню неділю березня на четвертому році повноважень парламенту, — пояснив у коментарі «УМ» БЮТівець Косів. — Це нині конституційна норма. Тому вибори мають відбутися 27 березня».
У фракціях більшості розуміли слабкість своєї позиції. Тому вирішили поправити собі термін повноважень вручну — шляхом внесення змін до Основного закону (яка ж нещасна українська Конституція!). Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що процедуру внесення змін до Основного закону можна розпочати ще цього тижня. «Ми з вами маємо ухвалити проект закону про внесення змін до Конституції щодо того, що вибори до Верховної Ради повинні відбутися у жовтні 2012 року, а вибори Президента — в березні 2015 року — і зняти будь–які спекуляції на цю тему», — закликав депутатів спікер.
Чи знайдеться в парламенті 300 голосів, щоб ухвалити проект конституційних змін у остаточній редакції? БЮТівець Косів припускає, що так: «Триста голосів завжди може знайтися, коли йдеться про продовження терміну повноважень. Бо ви ж знаєте, інстинкт крісла — сильна річ. Хоча я вважаю, що вдаватися до таких трюків — аморально».
Учора під стінами Верховної Ради активісти «Нашої України» з помаранчевими прапорами вимагали не ухвалювати закон про мови, написаний «регіоналами». «Мовне» питання порушували і в самому парламенті. Зокрема, В’ячеслав Кириленко («НУНС») висловив підозру, що «додаткові повноваження призведуть до подальшого наступу Президента і коаліції на українську мову, національну пам’ять, економічні свободи громадян».
Натомість Володимир Литвин зазначив, що питання про статус мови зараз не на часі. «Коли буде результат експертизи проектів (їх є сім. — Авт.) і наша політична воля, тоді будемо відповідально ставитися до цього питання. Зараз ця проблема не на часі, і давайте не будемо збуджувати суспільство, збуджене місцевими виборами», — закликав Литвин.
Лави Блоку Литвина поповнив Станіслав Довгий, який обирався за списком «НУНС».
Для країн БРІКС, якщо вони надумають створити власну валюту, щоб замінити американський долар президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести 100%-ві мита. >>
Резолюцію, у якій запроваджені санкції проти грузинської влади, затвердила Парламентська Асамблея Ради Європи, і вимагає від неї запустити процес дострокових парламентських виборів під контролем ПАРЄ. >>
До президента України Володимира Зеленського звернувся міський голова Києва Віталій Кличко, заявивши, що люди з його оточення «займаються політичними інтригами» та намагаються «розбалансувати» владу в Києві. >>
Чи буде з приходом до влади в США Дональда Трампа новий світовий порядок? >>
Пропонуємо серію статей Володимира Цибулька про перешкоджання політиків Силам оборони України. >>
Поставити на паузу низку програм, що дозволяли іммігрантам тимчасово оселитися у Сполучених Штатах наказали посадовці Міністерства внутрішньої безпеки Зокрема, ключову ініціативу, яка надає можливість в'їзду для українців. >>