Міністерство освіти оприлюднило нову дату, до якої буде надруковано шкільні підручники. Якщо раніше ними обіцяли ощасливити учнівські портфелі наприкінці вересня–початку жовтня, то тепер — до 31 жовтня. Як повідомляє прес–служба Міністерства освіти, за словами директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександра Удода, згідно з державним замовленням на 2010 рік, уже надруковано 32 назви підручників, що складає 3,3 мільйона примірників. «Організаційні питання з боку Міністерства освіти, Інституту інноваційних технологій, «Укрвидавполіграфії» вирішено: здійснено підписання договорів та їх погодження з Міністерством економіки України, авансування. Залишилося найголовніше питання — видати підручники та своєчасно доставити їх до шкіл», — наголошує Олександр Удод.
Тим часом старшокласники продовжують учитися за електронними підручниками, розміщеними в інтернеті. Причому від учителів уже не раз доводилося чути, що викладені в мережі параграфи за програмою уже пройшли. За чим навчатися далі — незрозуміло. Водночас, як зазначає координатор напряму «Суспільство знань» Лілія Гриневич, у Верховній Раді виділяють 1 мільйон 30 тисяч гривень на закупівлю паперу для роздруковування проекту Податкового кодексу для народних депутатів. «Завдяки економії на учнях у вищих посадових осіб держави знайшлася можливість закупити тонни паперу для друку документів народним депутатам, — зазначила Лілія Гриневич. — Нескладно підрахувати, що, розподіливши суму витрачених коштів на закупівлю паперу пропорційно між всіма народними депутатами, виходимо на цифру 66 пачок на одного парламентарiя — або близько 2,3 тисячi гривень. За ці гроші можна купити кожному з народних депутатів по ноутбуку з необхідними функціями для роботи з документами».
ДО РЕЧІ
Кримські студенти позавчора вийшли на акцію простесту щодо скасування постанови Кабінету Міністрів № 796 про оплату перездач, прогулів, додаткових консультацій та інших послуг. У руках студенти тримали довгий транспарант iз написом «Безкоштовна освіта» і скандували: «Знання не товар!», «Універ не базар!». Мітинг проводили під гаслами: «Вчитися, вчитися, ще раз вчитися! Безкоштовно, безкоштовно, ще раз безкоштовно!». На думку студентів, постанова узаконює корупцію у вишах і ПТУ, оскільки встановлює плату за складання абітурієнтами ЗНО, плату за користування інтернетом і послугами університетських бібліотек, а також сприятиме ще більшій появі платних «позакласних занять».