Минулої неділі Німеччина відсвяткувала ювілейний День єдності — 20 років тому Федеративна Республіка Німеччина возз’єдналася в одну державу з Німецькою Демократичною Республікою. Головні урочистості відбувалися в найменшій федеральній землі Бремен, оскільки саме вона на цей час головує в Бундесраті (федеральному парламенті). Відзначити цей особливо важливий для всіх німців день до Бремена прибули канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент країни Крістіан Вульф, а також політики ФРН, колишньої НДР та інших країн, завдяки яким стало можливим возз’єднання двох частин німецького народу в єдину державу. Як повідомляє канал «Євроньюз», почесне місце було відведено екс–канцлеру Гельмуту Колю, завдяки зусиллям і під час правління якого НДР злилася з ФРН.
Увечері урочистості продовжилися в Берліні, де тисячі людей ніби ще раз пережили незабутню мить падіння Берлінської стіни. У своїй промові президент Вульф закликав усіх громадян Німеччини створити «нову єдність» на ґрунті культурного різноманіття, зокрема і шляхом більшої інтеграції в суспільство чотиримільйонної мусульманської спільноти. Президент не забув згадати про ті складності, які пережили і надалі відчувають східні німці при інтеграції в західне суспільство, закликавши населення до більшої взаємної толерантності.
Утім президенту й не дали б забути про проблеми, які мають східні німці. Напередодні офіційних святкувань у Бремені відбулася кількатисячна демонстрація, учасники якої несли плакати з написами «Третє жовтня не є днем жодного свята». На вулиці вийшли представники колишніх мешканців НДР, які невдоволені тим, як склалося їх життя та доля в об’єднаній державі, люди, що відчувають ностальгію за життям та соціальними гарантіями в соціалістичній Німеччині.
Проте історичне значення об’єднання двох Німеччин важко переоцінити, адже події 20–річної давнини викликали ефект доміно, головним наслідком якого стало падіння тоталітарної імперії СРСР та звільнення з–під її домінування народів Східної Європи, більшість із яких на цей час стали інтегральною частиною об’єднаної Європи, розбудовують демократію та ринкову економіку, вступили до НАТО та Євросоюзу.