Реформи міністра освіти і науки не припиняють дивувати й обурювати громадськість. Після низки культурно–ідеологічних змін у сфері науки, що стосувалися скасування обов’язкових іспитів з української мови для бакалаврів та включення російської мови до предметів ЗНО, Дмитро Володимирович вдався до пертурбацій економічної складової освіти.
Днями Табачник заявив, що 2011 року Міносвіти планує скоротити держзамовлення на популярні нині спеціальності — юридичні та економічні. Аргументи міністр навів такі: «Ми забираємо гроші з бюджету і ламаємо долю тих, кого вводимо в оману, — людина отримує диплом і не може знайти роботу. Тепер плануємо скоротити державне замовлення за рахунок тих спеціальностей, які не затребувані на ринку праці».
Однак конкретні дані щодо масштабу скорочень держзамовлення «УМ» не змогли надати ні в прес–службі МОН, ні в Департаменті вищої освіти — тут не знайшлося фахівців, які могли б внести ясність щодо задумів міністра. Водночас у громадській мережі «Опора» ще одну ініціативу Табачника називають черговим проявом популізму. Активіст «Опори» й експерт із питань освіти Андрій Гевко зазначає, що заяви і рішення, які регулярно робить міністр, — непрофесійні й не вирішують проблем вітчизняної освіти. «Просто взяти і скоротити держзамовлення — не вихід, — каже Андрій. — Спершу потрібно визначити проблеми ринку праці, провести серйозний аналіз, щоб з’ясувати, яких спеціалістів потребує економіка, зокрема державний сектор, а не просто намагатися зекономити кошти, скоротивши фінансування. Робити голослівні заяви і говорити, що економістів і юристів у нас забагато, — це популізм, яким любить займатися Дмитро Володимирович».