Страйки у Франції та Іспанії
Вчора профспілки Франції провели вже другий упродовж цього місяця загальнонаціональний страйк проти реформи пенсійної системи. У Парижі та інших великих містах потяги метро, електрички, міські та міжміські автобуси працювали на 50 відсотків. Також у країні виконувалася лише половина авіарейсів. Минулого тижня нижня палата схвалила проект пенсійної реформи, за якою пенсійний вік зростає з 60 до 62 років. Страйкарі розраховують, що своїми акціями змусять Сенат (верхню палату парламенту) заблокувати цей законопроект під час його розгляду 5 жовтня. В Іспанії 22 вересня розпочався триденний страйк шахтарів. 10 тисяч працівників вугільної промисловості вимагають погашення заборгованостей із заробітної плати та розробки урядом національної програми допомоги вугільній промисловості.
Сумне повернення Шарона до домівки
Екс–прем’єр Ізраїлю Аріель Шарон, який у січні 2006 року переніс інсульт і впав у кому, у цьому ж станi буде перевезений зі шпиталю до свого родинного маєтку «Смоковичне ранчо» на півдні Ізраїлю, неподалік Сектора Газа. На прохання синів 82–річного тепер Шарона — Гілада та Омрі — на ранчо перевезли та встановили медичну апаратуру для підтримання життєвих функцій.
Ізраїль порушив міжнародні закони
Експертна комісія ООН підготувала і вчора оприлюднила документ на 56 сторінках, в якому стверджується, що ізраїльські військові порушили міжнародне право під час штурму одного з турецьких кораблів «Флотилії свободи» — гуманітарного конвою, який віз гуманітарну допомогу мешканцям Сектора Газа. Під час штурму ізраїльтяни вбили дев’ятьох пасажирів корабля. У звіті ООН говориться, що ізраїльські штурмовики вдалися до «непропорціонального» застосування сили та продемонстрували «неприпустимий рівень жорстокості». У звіті також засуджується морська блокада Сектора Газа Ізраїлем.
Пологові будинки при британських школах
Невдовзі при британських школах відкриють клініки, які займатимуться допологовою опікою, пологами та опікою матерів–школярок. Щороку у Великій Британії вагітніють приблизно 42 тисячі дівчаток–підлітків. Це найвищий показник серед усіх країн Західної Європи, повідомляє британський телеканал «Скай Ньюс». Пологові будинки та жіночі консультації перемістять до шкіл, оскільки дівчатка соромляться чи бояться йти до звичайних. Після пологів матері–школярки також не особливо переймаються відповідним доглядом за немовлятами. У цих пришкільних закладах із підлітками будуть працювати не лише акушерки та лікарі, а й психологи.
Ксьонзи проти самогону
Група депутатів Сейму (парламенту) Литви запропонувала законопроект, яким би сільськогосподарським компанiям, які займаються ще й «зеленим» туризмом, надавалося право гнати та продавати самогон. Глава уряду Литви Андріюс Кубіліус підтримав ініціативу депутатів, але проти неї різко виступила литовська Католицька церква. Керівництво церкви звернулося до уряду з відкритим листом, в якому висловлюється стурбованість зростанням споживання алкоголю в країні та міститься застереження про моральну деградацію литовського народу.