У День партизанської слави в лісовому урочищі Лопатень пройшов міжнародний зліт партизанів та підпільників. На свято мали приїхати ветерани Росії, Білорусі та Молдови, але їм далека дорога видалася вже не під силу. Тому бойову молодість згадували лише українські підпільники.
Після традиційного покладання вінків до Обеліска партизанської слави ветерани співали та слухали пісні воєнних літ, смакували солдатською кашею. А молодь демонструвала свою силу й таланти у різних конкурсах та показових виступах. Були й нагороди — п’ятьом колишнім партизанам голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук вручив нагороди ОДА.
У роки війни в ківерцівських лісах дислокувались партизанські спецзагони «Переможці» та «Мисливці», що підпорядковувалися МДБ і безпосередньо Москві. А також кілька партизанських загонів, якими керував штаб партизанського руху в Києві. На місці партизанської стоянки, де у жовтні–листопаді 1943 року базувався спецзагін Героя Радянського Союзу Дмитра Медведєва, ще в 1967 році було відкрито меморіальний комплекс «Партизанська слава», автором якого був народний художник України Яків Чайка.
Лопатенський музей у лісі в радянські часи був вельми популярний. І це зрозуміло, бо він ніс певне ідеологічне навантаження, виховуючи молоде покоління в дусі радянського патріотизму. У часи української незалежності інтерес до цього туристичного об’єкта поволі згасав, а партизанські землянки почав руйнувати час. Волинська влада у 2007–му виділила кошти на реконструкцію музею, і напередодні 9 травня 2009 року відбулося відкриття оновлених його експозицій. На його базі водночас став функціонувати Музей волинського лісу.