За даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає п’яте місце в Європі за рівнем насильства серед молоді. До того ж доволі часто молоді українці під впливом алкоголю з’ясовують стосунки хапаючись за ножа, i в цих сутичках гине більше п’яти (!) молодих людей на 100 тисяч населення. У багатьох європейських країнах, охоплених дослідженням, цей показник не сягає і одного випадку.
Сумне лідерство в цій кривавій справi належить російській молоді — у Російській Федерації від поножів’я гине 16 осіб на 100 тисяч населення. Далі йдуть Албанія, Казахстан та Білорусь. Найменше від бійок і різанини страждає молодь у Німеччині, де цей показник не складає навіть 0,5 випадка на 100 тисяч населення.
У звіті ВООЗ ідеться також про те, що загалом від насильства в Європі помирає щодня 40 молодих людей вiком від 10 до 29 років, або 15 тисяч у рік. При цьому, 40% жертв вуличних бійок помирають від ножа. І це — лише верхівка айсберга, впевнені у ВООЗ, адже тих, хто потрапляє до лікарні з ножовими пораненнями — у 20 разів більше! В організації переконані, що більшості цих смертей можна уникнути, якщо суспільство поставиться серйозно до проблем запобігання насильству серед молоді.
За словами директора Європейського регіонального відділення ВООЗ Зузани Якаб, якби всі країни досягли такого рівня, як Німеччина чи Вірменія, Австрія, Чехія чи Великобританія, які перебувають наприкінці списку смертності від поножів’я, це врятувало б життя 13 тисячам молодих європейців.