«Це ситуація не нова. Нас колись масово «записували» в «Єдність», — розповідає «УМ» викладач однієї з художніх шкіл Києва, попросивши не називати свого імені. — За часів, коли мером був Омельченко, директор школи нас зібрала й урочисто повідомила, що відтепер «ми з цією партією». Тоді я в «Єдність» не вступила. Тепер же відбувається те саме, але під більшим тиском: учителів змушують вступати до Партії регіонів. По–перше, я знову ж таки не хочу кудись вступати. По–друге, це порушення законодавства — педагоги залишаються членами попередньої партії, а їх змушують вступити у ще одну».
Викладач каже, що директор школи — підневільна людина, яку відверто шкода. На зборах учителів вона так і сказала: «Не вступите — мене звільнять. Визначайтеся...». «А мені колектив шкода, — говорить педагог. — Звільнять директора, то кого поставлять? Когось із Донецька чи Макіївки — «свого».
Жінка розповідає, що така ситуація не тільки у школі, де вона працює, а й по всьому Києву: під час розмов педагога з колегами з інших навчальних закладів виявилося, що їх теж «примусово просять». «Я хочу допрацювати до пенсії. Якщо я не маю симпатії до Партії регіонів, то чому повинна вступати до її лав? Радянський Союз якийсь», — скаржиться викладач.
«УМ» звернулася із журналістським запитом до міністра освіти і науки Дмитра Табачника з проханням прокоментувати ситуацію. Однак прес–служба МОН повідомила, що запит «більше схожий на лист від громадян», і натякнула, що відповідь на нього доведеться чекати довго: «Її можна буде отримати після довгої процедури реєстрації, присвоєння номера, перевірки інформації, визначення терміну контролю і, власне, його проведення».