Як і минулого року, за організацію заходів узялася Асоціація велосипедистів Києва, члени якої пропонують усім приїхати на роботу на двоколісному або громадським транспортом і сподіваються, що сьогодні кількість заторів на дорогах міста помітно зменшиться. Крім того, Асоціація проведе низку акцій, які мають на меті популяризувати велотранспорт та привернути увагу до проблем перенасичення столиці автівками. «О восьмій ранку стартують транспортні перегони, — розповіла «УМ» одна з організаторів святкування Ірина Бондаренко. — Із трьох «спальних» районів Києва одночасно виїдуть групи, до яких увійдуть велосипедист, пішохід (який матиме право користуватися громадським транспортом. — Авт.) і автомобіліст. Їхнім завданням буде дістатися Софійської площі, не порушуючи Правил дорожнього руху. Результат покаже, яким видом транспорту найкраще користуватися у «годину пік». Минулого року виграли велосипедисти. Як буде цьогоріч — побачимо».
Опівдні Асоціація велосипедистів Києва проведе прес–конференцію, на якій підiб’є підсумки конкурсу «Велопрацедавець року». Керівник київської компанії, яка найкраще потурбувалася про працівників–велосипедистів, отримає диплом — оригінальний глиняний кубок та набір настільних ігор. «Настільні ігри будуть дуже доречними, адже в офісах люди засиджуються за комп’ютерами. Та й колектив вони допоможуть згуртувати», — каже пані Ірина.
Асоціація велосипедистів надіслала більше трьох десятків листів у державні органи, в тому числі Президентові, Голові Верховної Ради та в міністерства з проханням приїхати 22 вересня на роботу на велосипедах. І хоча жодної відповіді велосипедисти не отримали, у пресі вже з’явилася інформація, що деякі заступники мера зголосилися їхати до Київради на метро. Вперше День без авто відзначили 1998 року в Парижі. Упродовж десяти років до Всесвітнього дня без авто долучилися понад 1300 європейських міст та міста інших континентів. У Києві святкування проходить учетверте.