Треба грати головою

15.09.2010

Вадим Шахрайчук (у центрі) бореться за шайбу з двома латвійцями. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

Сезон 2010/2011 наші команди офіційно відкрили два тижні тому Кубком Федерації в Донецьку. Позавчора ж до України завітав хокей вищого рівня — «Сокіл» зіграв у Броварах стартовий домашній поєдинок білоруської першості.

Щоправда, дебютним суперником для киян стала команда не з Білорусі, а латвійський «Лієпаяс Металургс». На чолі фарм–клубу ризького «Динамо» нині стоїть Валерій Воронін. Нещодавно балтійцями керував Володимир Голубович, але колишній тренер збірної України тепер тренує в КХЛ нижньогородське «Торпедо». Шкода, що глядачів на трибунах арени «Термінал» зібралося трохи більше півтисячі, адже команди видали видовищний матч із повним «букетом» драматичних подій.

Почати хоча б із того, що першу шайбу господарі закинули… головою. Після кидка Олександра Яковенка гумовий диск зрикошетив і влучив у шолом ветерана Валентина Олецького, а потім залетів у ворота. Гості намагалися переконати мінського рефері Максима Сидоренка скасувати гол, але той рішення не змінив.

«Металургс», у першій ланці якого активно діяли українці Юрій Наваренко й Артем Гніденко, відігрався у другому періоді. А якби не голкіпер «Сокола» Ігор Карпенко, латвійці відзначилися б не раз. У Карпа ж був особливий привід старатися, адже цього дня його дружина Ольга відзначала свій день народження.

У другій 20–хвилинці глядачі стали свідками й боксерського міні–поєдинку. Молодий Гунарс Скворцов спробував вколоти ключкою київського захисника Андрія Срюбка, але, певно, не знав, на кого нарвався. Наш «поліцейський» кількома ударами навчив суперника гарним манерам, після чого той із труднощами підвівся й залишив лід. Цікаво, що судді покарали «металурга» вилученням до кінця матчу, а Срюбка посадили лише на чотири хвилини, оскільки він не скидав краги.

Нарешті в третьому періоді підопічні Олександра Сеуканда схилили шальки терезів на свою користь. Спочатку Роман Сальников захопив зненацька латвійського кіпера Дмитра Жаботинського кидком від синьої лінії, а потім Дмитро Цируль майстерно реалізував вихід сам на сам. Поставши перед своїми вболівальниками в новій формі (підмосковну фірму «Луч» поміняли на іспанську «Хома», яка вдягає й футбольні «Карпати»), кияни подарували публіці дебютну перемогу.

Після матчу тренери обох команд визнали, що гра була рівною, але більше пощастило «Соколу». Уже сьогодні «синьо–білі» прийматимуть принципового конкурента — очолювану екс–наставником збірної України Михайлом Захаровим мінську «Юність».

Відкритий чемпіонат Білорусі. Екстраліга. 3–й тур. «Сокіл» — «Металургс» — 3:1 (1:0, 0:1, 2:0; Олецький, 14; Сальников, 56; Цируль, 60 — Павлов, 30), «Гомель» — «Юність» — 2:3, «Шахтар» — «Металург» — 1:2, «Хімволокно» — «Шинник» — 3:1, «Вітебськ» — «Німан» — 1:0, «Хімік–СКА» — «Брест» — 4:2.

Лідери: «Металург» — 9, «Шахтар», «Хімік», «Німан», «Сокіл», «Вітебськ», «Юність» — 6.