Днями єпископи з України, Польщі, США, Канади, Бразилії, Австралії, Німеччини, Франції, Італії, Аргентини, Великої Британії та Іспанії звернулися до Президента України Віктора Януковича з відкритим листом на підтримку віруючих Української грекокатолицької церкви Одеси. Приводом для цього став черговий конфлікт, інспірований одним з ієрархів УПЦ Московського патріархату Агафангелом, який очолює Одеську єпархію цієї конфесії. Зокрема, 1 вересня пресслужба Одеської єпархії УПЦ МП iз благословення Агафангела (Саввіна) звернулася до Одеської міської влади iз закликом не давати дозволу на будівництво в Одесі грекокатолицького храму. У заяві пресслужби йшлося про те, що намір побудувати такий храм є спробою «здійснення агресивної експансії уніатства в Одеському регіоні», а реалізація проекту «створить у православній Одесі ситуацію міжрелігійного конфлікту».
На думку єпископів УГКЦ, що підписали відкритого листа, ця заява «містить кричущі порушення Конституції України і того міжконфесійного миру, який утвердився в державі за останні роки». «Згаданою заявою митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел чинить відвертий тиск на органи державної влади, що відповідають за виділення ділянки для будівництва храму УГКЦ, публічно поширюючи безвідповідальні висловлювання, що таке будівництво слід вважати «недоцільним і дуже небезпечним», — акцентується в синодальному зверненні. — Ці та інші недоброзичливі слова, якими просто рясніє згаданий документ, звучать як свідоме й умисне підбурювання жителів Одеської області до міжконфесійної нетолерантності та є незавуальованою спробою розпалювання релігійної ворожнечі, що суперечить духу і букві ст. 37 Конституції України».
Побудови храму і виділення необхідної для цього земельної ділянки одеська грекокатолицька громада домагається вже багато років. Ще 24 липня 2009 року відповідне рішення ухвалив міськвиконком. Потім було розроблено містобудівне обгрунтування розміщення культового об’єкта, отримано необхідні узгодження, якими передбачено ведення будівництва у Прохоровському сквері. 4 вересня мало відбутися громадське обговорення питання про будівництво храму для віруючих УГКЦ. Однак на прохання ОдеськоКримського екзархату Української грекокатолицької церкви його скасували і перенесли на невизначений термін, бо ніколи раніше в такий спосіб питання про будівництво храмів в Одесі не вирішували...
Єпископи УГКЦ також спростували один із псевдоаргументів, висунутих у заяві керівництва Одеської єпархії УПЦ МП, нібито «в Одесі проживає так мало грекокатоликів, що немає ніякої необхідності у будівництві не тільки собору, але навіть і молитовного будинку для уніатів». За даними соціологічних досліджень, проведених Одеською філією інституту Горшеніна та Київським міжнародним інститутом соціології, в Одесі станом на 2010 рік мешкає близько 10 тисяч грекокатоликів. А храмів для двадцяти грекокатолицьких громад Одещини дуже не вистачає... Тоді як на один храм УПЦ МП припадає 1,55 тисячi парафіян. Крім того, місцеві органи влади постійно надають підтримку УПЦ МП. Зокрема, у вересні поточного року 33тя сесія Одеської облради передала у власність єпархії УПЦ МП ще дві будівлі в Суворовському районі облцентру, які раніше належали комунальному підприємству «Одеський обласний шкірновенерологічний диспансер». Однак цього главі єпархії Агафангелу мало: він зазіхає також на величезний майновий комплекс по вулицi Канатній, 99, що належить Одеському державному аграрному університету, про що свідчить оприлюднений недавно лист на адресу Віктора Януковича.