Справа Пукача ще не в суді
Генпрокуратура планує передати до суду справу колишнього генерала міліції Олексія Пукача, якого обвинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, до кінця вересня. Раніше Генпрокурор Олександр Медведько неодноразово заявляв, що справу Пукача передадуть Феміді до кінця літа. «Не від нас залежить термін завершення слідства, адже лише 26 серпня завершилася експертиза чіпа зі звукозаписного пристрою, який передав екс–співробітник президентської охорони Микола Мельниченко, і слідчі повинні задокументувати ці результати. Тому на тиждень–другий передача справи до суду затримається», — зазначив анонімний співробітник Генпрокуратури УНІАН.
Журналіст і коректні слідчі
Журналіста Kyiv Post Юрія Онишківа допитували в Генпрокуратурі дві з половиною години. Як повідомила прес–служба Київської незалежної медіа–профспілки, «журналіст вважає, що все було чемно і в рамках закону», але суть розмови не повідомляє через таємницю слідства. Слідчі повідомили пану Онишківу, що більше не мають наміру викликати його на допит. Нагадаємо, що Генпрокуратура запросила журналіста на допит після того, як він узяв по телефону інтерв’ю у розшукуваного екс–міністра економіки в уряді Тимошенко Богдана Данилишина.
Кадри Феміди
Вища рада юстиції призначила головою Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка, повноваження якого на чолі ВАСУ завершилися ще у грудні 2009 року. Натомість головою Вищого господарського суду став Віктор Татьков, головою Київського окружного адміністративного суду — Олег Басай, головою Окружного адміністративного суду міста Києва — Павло Вовк, а головою Львівського окружного адміністративного суду (яким раніше керував скандально відомий «колядник» Ігор Зварич) нині став Віталій Тертичний. Нагадаємо, що повноваження призначати «своїх» голів суддів Вища рада юстиції отримала згідно із судовою реформою нової влади.
СБУ перевіряє фонди
Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький каже, що до кількох громадських організацій Київщини, що виконують проекти, якi фінансує цей фонд, звернулися співробітники СБУ із запитом про цілі та завдання проектів, їхню фінансову складову та оцінки їх впливу на передвиборчу ситуацію в Україні. Натомість пан Бистрицький пояснив представникам СБУ, що, згідно зi Статутом фонду «Відродження», вони не мають підтримувати ініціативи жодної партії. Після цієї заяви в СБУ поспішили заявити, що спецслужба не перевіряє діяльність фонду «Відродження», а забезпечує дотримання закону про вибори, зокрема щодо унеможливлення фінансування українських політичних партій iз боку іноземних установ. За словами речника СБУ Марини Остапенко, «жодних централізованих вказівок перевіряти саме цей фонд не було». Мовляв, напередодні початку виборчої кампанії СБУ лише вживає заходи з дотримання закону про вибори, зокрема стосовно заборони фінансування вітчизняних партій іноземними установами.