Розпорядження про введення в столичних навчальних закладах півгодинної ранкової зарядки вже готове і тільки чекає розчерку пера першого заступника мера Олександра Попова, повідомляє газета «Сєгодня». Про серйозність намірів Олександра Попова може свідчити той факт, що свого часу він увів обов’язкову ранкову гімнастику для школярів Комсомольська, де був мером.
У столичній школі №127 про майбутнє нововведення ще нічого не знають. Але після запитання «УМ» почали мізкувати: це ж якщо урокам, які починаються о 8.30, передуватиме півгодинна зарядка, то учням доведеться приходити в школу ще до восьмої ранку. Бо ж потрібний ще час, щоб підготуватися до уроку і, можливо, перевдягнутися — не пітніти ж учням півгодини у шкільній формі! Несолодко доведеться в першу чергу тим школярам, які добираються здалеку (наприклад, до шкіл Святошинського району їздять діти аж з Ірпеня та Ворзеля). Хоча в цілому педагоги й медики ініціативу вітають: діти сьогодні мало рухаються і фізична розминка була б доречною. Але доцільніше її проводити не зранку, а між уроками.
Пригадую, в радянські часи ранкові зарядки були нормою. Всі класи до початку уроків шикувались перед школою, і десять хвилин уся школа дружно під фізрукове «раздва!» виконувала присіданнянахиляння. Усе це, звісно, робилося без переодягання — у платтях iз фартушками, скажу вам, виконувати вправи було ще те задоволення (але тоді школярки, на відміну від нинішніх старшокласниць, принаймні не носили взуття на високих підборах!). А в 1990 році навіть ввели обов’язкову годину здоров’я, яка починалася десь о 12.00. У моїй школі всіх учнів виганяли на вулицю — начебто для того, щоб подихати свіжим повітрям і погратися в рухливі ігри. Одначе більшість школярів зазвичай використовувала цю годину, щоб зганяти додому пообідати. У гіршому випадку — «оздоровлювалися» перекурами в лісі поряд зі школою. Зрештою, година здоров’я після недовгого експерименту зійшла нанівець, адже старшокласників зібрати після неї на решту уроків часто вже не вдавалося...