Минуло вже більше двох років, як спричинена сильними затяжними зливами повінь завдала величезних збитків населеним пунктам півдня області. Майже все тоді зруйноване і знищене давно більш–менш відбудоване й відремонтоване, але й досі правоохоронні органи знаходять нові факти злочинної діяльності тих, кому совість дозволила повернути чиюсь біду на власну вигоду. Як повідомила «УМ» прес–секретар прокурора області Леся Долішна, за результатами додаткових перевірок органами прокуратури області впродовж 2010 року порушено ще сім кримінальних справ.
Зокрема, тернопільським транспортним прокурором встановлено, що службові особи однієї з сільрад Бучацького району разом iз керівництвом будівельного підприємства свідомо неправдиво внесли в акти прийому виконаних робіт факти про капітальний ремонт дороги на двох сільських вулицях, тим самим завдавши державі збитків на суму понад 400 тисяч гривень. Проти них порушено кримінальну справу. До такого ж порушення закону вдалися посадові особи іншої сільради цього району спiльно з одним iз ТОВ міста Києва, що потягнуло за собою збитки в сумі понад 165 тисяч гривень та кримінальну відповідальність за двома статтями Кримінального кодексу.
Аналогiчні зловживання зафіксовані також прокурорами Заліщицького і Монастириського районів. В останньому міліціонери з’ясували, що два житлових будинки, які потребували лише капітального ремонту, було внесено до списку таких, що потребують повного відновлення. Фіктивні акти стали підставою для зарахування громадян до I категорії потерпілих та незаконної виплати їм матеріальної допомоги на загальну суму понад 350 тисяч гривень. Усього впродовж 2008—2010 років прокуратура області порушила 33 кримінальні справи щодо скоєння злочинів, пов’язаних iз ліквідацією наслідків повені 2008–го. Загальні збитки за направленими до суду кримінальними справами склали 966 тисяч гривень і повністю відшкодовані в ході досудового слідства.
До речі, повеневі злочини зафіксовано і на сусідній Буковині. Управління служби безпеки в Чернівецькій області викрило протиправну діяльність двох комерційних структур, які, проводячи впродовж 2008—2009 років аварійно–відновлювальні роботи на дорогах регіону, вносили фальсифіковані дані в акти виконаних робіт і безпідставно завищували вартість будівельних матеріалів. Сума розтрати становила понад 550 тисяч гривень, майже 220 тисяч з яких зловмисники використали на придбання автомобіля для власних потреб. За це їм тепер «світить» від 7 до 12 років ув’язнення.