Стільки безробітних, як тепер, у світі не було ще ніколи. Як свідчать дані спільної доповіді Міжнародного валютного фонду та Міжнародної організації праці (МОП), кількість людей, що не мають роботи, сягнула історичного максимуму.
Документ під назвою «Завдання забезпечення економічного зростання, зайнятості та соціальної єдності», опублікований на сайті МВФ, підготовлено для відповідної міжнародної конференції, яка відбудеться 13 вересня в Осло. «Через два роки після початку глобальної економічної кризи в багатьох країнах безробіття залишається на рекордно високому рівні, й ознак його швидкого зниження практично немає», — сказано в доповіді. За оцінками МОП, порівняно з 2007 роком кількість безробітних на планеті зросла на 30 мільйонів.
Оприлюднені 1 серпня статистичним бюро ЄС «Євростат» дані свідчать, що середній рівень безробіття в країнах єврозони впродовж останніх п’яти місяців зберігається на стабільному рівні 10 відсотків. У відповідний період минулого року для 27 країн–членів Євросоюзу він становив 9,6 відсотка. В абсолютних цифрах це означає, що в ЄС на сьогодні не мають роботи 23 мільйони 57 тисяч чоловіків і жінок, iз них 15 мільйонів 833 тисячі — у країнах єврозони. Найнижчий рівень безробіття зафіксовано в Голландії та Австрії — 3,8 та 4,4 відсотка відповідно, найвищий — в Іспанії, де без роботи опинилися 20,3 відсотка працездатних громадян. В економічно найпотужнішій країні ЄС — Німеччині — рівень безробіття становить 6,9 відсотка.
Тим часом в Україні, за даними Держкомстату, кількість безробітних скорочується — станом на травень показник безробіття становив 1,4 відсотка працездатного населення. Проте варто враховувати, що ці підрахунки стосуються лише офіційно зареєстрованих безробітних. Насправді тих, хто втратив роботу, але не зафіксував свій статус, значно більше.